Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w organizacji ruchu na Kapuściskach. Drogowcy będą zamykać jezdnie

Dodano: 18.04.2018 | 14:16

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Na zdjęciu: Trwa remont pętli na Kapuściskach.

Fot. SG

Od blisko dwóch tygodni trwają prace remontowe przy pętli na Kapuściskach. W najbliższym czasie drogowcy będą zmuszeni zmienić organizację ruchu w pobliżu prowadzonych robót.

Zmiany będą obowiązywać od 23 kwietnia i obejmą  odcinek ul. Wojska Polskiego między ulicami Łukasiewicza a Chemiczną. – Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane będzie z koniecznością przebudowy ciepłociągu, położonego pod obiema jezdniami ul. Wojska Polskiego – tłumaczy rzecznik Zarządu Dróg  Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski.

W najbliższy poniedziałek zamknięta zostanie jezdnia północna (w kierunku centrum miasta) i cały ruch skierowany zostanie na jezdnię południową (kierunek do Zachemu). W tym czasie zostanie ułożony ciepłociąg. Po trzech dniach dojdzie do zamiany i ruch odbywać się będzie jezdnią północną, podczas gdy południowa będzie zamknięta w związku z pracami. Niemożliwy będzie także przejazd wlotem z ul. Baczyńskiego. – W związku z planowanym zamknięciem zostaną wykonane dwa tymczasowe przejazdy techniczne przez torowisko tramwajowe,  aby kierowcy mogli swobodnie zjechać z jednej jezdni na drugą – informuje Kosiedowski i dodaje, że ZDMiKP przeprasza za wszelkie utrudnienia.

Remont na Kapuściskach rozpoczął się w pierwszą sobotę kwietnia. Prace obejmują przebudowę odcinka od ulicy Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą tramwajową – powstaną na niej trzy tory do zawracania oraz miejsce do postoju autobusów. U zbiegu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej wybudowane zostanie rondo. Koszt inwestycji, w ramach której miasto pozyskało też sześć trójczłonowych tramwajów PESA Swing, to blisko 20 milionów złotych.

Sebastian Torzewski