[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zmiany w Pawłówku. Skrzyżowanie DK 80 i DK 10 będzie zamknięte

Dodano: 21.08.2018 | 13:51

Na zdjęciu: Ruch w Pawłówku zostanie przeniesiony na specjalnie zbudowane drogi objazdowe.

Fot. GDDKiA

Prace przy budowie drogi S5 wymagają zamknięcia skrzyżowania drogi krajowej nr 80 z drogą krajową nr 10 w Pawłówku. Od jutra (22 sierpnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zamknięcie dotychczasowego skrzyżowania nastąpi około godziny 12:00. Ruch pojazdów zostanie przełożony na specjalnie zbudowane drogi objazdowe oraz tymczasowe rondo w pobliżu obecnego skrzyżowania. Ponadto, zamknięta zostanie także droga gmina nr 50302C – ul. Przyjazna.

W związku z rozpoczęciem prac budowlanych na skrzyżowaniu w Pawłówku, należy spodziewać się utrudnień w ruchu. W obszarze objętym pracami budowlanymi kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniem jezdni, ograniczeniem prędkości do 40 km/h oraz bezwzględnym zakazem wyprzedzania.

Zmiany w Pawłówku są związane z budową obiektów inżynierskich na przyszłym węźle drogi ekspresowej S5. Jak przekazał rzecznik GDDKiA Tomasz Okoński, będą one obowiązywać przez kilka miesięcy.