Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w ruchu pod Bydgoszczą. Powodem – budowa S5
13.08.2020 | 19:58

Zmiany w ruchu pod Bydgoszczą. Powodem – budowa S5

Na zdjęciu: Zmiany obejmą rejon węzła Bydgoszcz Północ.

Fot. Gmina Osielsko

Od piątku, 14 sierpnia, od godziny 10:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na trasie z Bydgoszczy do Świecia. Pomiędzy węzłem Bydgoszcz Północ a skrzyżowaniem w Borównie ruch zostanie poprowadzony nowobudowaną nitką drogi ekspresowej S5.

Jak informuje biuro prasowe Mirbudu – członka konsorcjum prowadzącego prace na odcinku Bydgoszcz Północ – Świecie Południe, zmiana dotyczy odcinka pomiędzy węzłem Bydgoszcz a skrzyżowaniem w miejscowości Borówno. Dotychczasowy ruch pojazdów poruszających się po starej nitce drogi zostanie skierowany na nowowybudowaną, północną jezdnię i będzie się odbywał po warstwie wiążącej. W związku z tym mogą nastąpić utrudnienia w ruchu. Warto dodać, że wprowadzona jutro zmiana będzie obowiązywać do połowy 2021 roku.

s5 bydgoszcz

Wykonawca drogi wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad proszą kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Konsorcjum złożone ze spółek Kobylarnia i Mirbud wygrało przetarg na dokończenie ponad 20-kilometrowego odcinka drogi S5 pomiędzy węzłami Świecie Południe a Bydgoszcz Północ – jednego z trzech, z którego wycofała się włoska firma Impresa Pizzarotti. Zgodnie z kwietniowymi deklaracjami p.o. dyrektora GDDKiA Tomasza Żuchowskiego, przejezdność całego, 130-kilometrowego fragmentu drogi w województwie kujawsko-pomorskim ma być uzyskana do końca 2021 roku

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści