Zmienne szczęście III-ligowców z regionu. Z punktów cieszyła się tylko Olimpia

Dodano: 11.09.2021 | 17:06

Na zdjęciu: Piłkarze grudziądzkiej Olimpii wygrali w Przodkowie i odnieśli siódmą wygraną w tym sezonie III ligi.

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w sobotnich (11 września) meczach ósmej kolejki III ligi drużyny z naszego regionu.

Druga z rzędu wyprawa na Kujawy i Pomorze piłkarzy kołobrzeskiej Kotwicy z ich strony zakończyła się kolejną wygraną. Przed tygodniem, Kotwica po golu Dawida Cempy wygrała w Grudziądzu, a w sobotę nie dała szans Unii Janikowo, której strzeliła cztery gole. I choć do przerwy był remis, bo na gol z karnego dla gości Dominika Chromińskiego, miejscowi odpowiedzieli trafieniem w doliczonym czasie gry Gracjana Goździka, to w drugiej połowie do siatki trafiali już tylko przyjezdni. Ponownie bramkę strzelił wspomniany już Cempa, a w końcówce spotkania, bramkarza gospodarzy pokonali jeszcze Marcin Gawron i Mateusz Rościszewski. Dla janikowian była to już piąta porażka w tym sezonie.

III LIGA, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – SEZON 2021/2022 – 8 KOLEJKA – 11.09.2021 R.
UNIA JANIKOWO – KOTWICA KOŁOBRZEG 1:4 (1:1)
Bramki: Gracjan Goździk 45+1′ – Dominik Chromiński 43′ karny, Dawid Cempa 58′, Marcin Gawron 86′, Mateusz Rościszewski 90+1′

Za potknięcie we wspomnianym już meczu z Kotwicą, w pełni zrehabilitowała się Olimpia. Podopieczni Marcina Płuski pokonali w wyjazdowym spotkaniu GKS Przodkowo. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się w tym spotkaniu Jakub Bojas oraz Krzysztof Wicki. Grudziądzanie z dorobkiem dwudziestu jeden punktów, utrzymali się na prowadzeniu w tabeli III ligi.

GKS PRZODKOWO – OLIMPIA GRUDZIĄDZ 0:4 (0:2)
Bramki: Krzysztof Wicki 24′, 90+1′, Jakub Bojas 41′, 82′

Jutro starcie Elana Toruń – Zawisza Bydgoszcz (początek o 14:00). W następnej kolejce, Olimpia u siebie podejmie rezerwy Pogoni Szczecin (18.09., 17:00), zaś Unię Janikowo czeka wyjazdowy mecz ze Stolem Gniewino (18.09., 16:30).