Znakomita III kwarta dała zwycięstwo. Enea Astoria pokonała Kotwicę

Dodano: 21.10.2018 | 19:03

Na zdjęciu: Koszykarze Enea Astorii wygrali w niedzielę w Kołobrzegu.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz w radosnych nastrojach będą wracać z Kołobrzegu. Podopieczni Grzegorza Skiby wygrali w niedzielę w miejscową Kotwicą 77:73.

O zwycięstwie Asty zadecydowała znakomita w wykonaniu bydgoszczan trzecia kwarta, w której czarno-czerwoni wygrali aż 23:7. Wcześniej nieznaczną przewagę miała Kotwica. W ostatniej odsłonie pojedynku miejscowi próbowali jeszcze zmienić losy meczu. Na minutę przed końcem tracili już tylko cztery punkty, ale reszty strat nie udało im się odrobić.

Dla Astorii najlepiej punktowali Grzegorz Kukiełka (13), Łukasz Frąckiewicz (13) i Marcin Nowakowski (11). Drugi z wymienionych może się cieszyć z double-double, gdyż na swoim koncie zapisał także 10 zbiórek.

Po 5 kolejkach bydgoszczanie mają na swoim koncie trzy zwycięstwa i dwie porażki. W następny weekend podejmą Pogoń Prudnik. Mecz zaplanowano na sobotę na godz. 17:00.

5. kolejka I ligi
ENERGA KOTWICA KOŁOBRZEG – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 73:77 (19:15, 21:21, 7:23, 26:18)

Energa Kotwica: Zalewski 17, Stanios 13, Janiak 6, Grujić 5, Wrona 4 oraz Ryżek 11, Bodych 9, Przyborowski 6, Lasota 2, Dobriański 0.

Enea Astoria: Frąckiewicz 13 (10 zb.), Nowakowski 11, Grod 7, Śpica 7, Szyttenholm 6 oraz Kukiełka 13, Aleksandrowicz 7, Dłuski 5, Kondraciuk 5, Fatz 3.