[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy Bydgoskie Drzewo Roku 2021! Zwycięski okaz rośnie na Błoniu

Dodano: 13.10.2021 | 13:41

Na zdjęciu: Ogłoszenie wyników plebiscytu i uhonorowanie osób, które zgłosiły dziesięć drzew poddanych pod głosowanie w plebiscycie odbyło się w Kinie Pomorzanin.

Fot. Szymon Fiałkowski

Znamy Bydgoskie Drzewo Roku! W plebiscycie organizowanym przez stowarzyszenie MODrzew mieszkańcy wybrali topolę z osiedla Błonie.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o wartości i roli drzew w mieście. – Każdy z nas ma swoje ulubione drzewo, które jest najpiękniejsze i które często odwiedza, podziwia, może nawet rozmawia z nim. A jeśli nie – może warto rozejrzeć się dookoła i takie wybrać – przekonywali społecznicy. Plebiscyt rozpoczął od zgłaszania propozycji okazów przez mieszkańców, które odbyło się w dniach 1 – 22 września.

Do konkursu zgłoszono łącznie 22 drzewa. Z uwagi na fakt, że część z nich została zgłoszona po terminie lub niezgodnie z regulaminem (kilka zgłoszeń od jednej osoby) do kolejnego etapu przeszło 16 drzew. Każde z tych drzew odwiedziliśmy i sfotografowaliśmy – podkreśla Marzena Błaszczyk ze stowarzyszenia MODrzew. Następnie kapituła konkursu wyłoniła dziesięć drzew, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców. Trwało ono od 1 do 10 października.

Podczas wczorajszego (12 października) spotkania autorskiego z Janem Mencwelem – autorem książki „Betonoza” – w Kinie Pomorzanin MODrzew ogłosił wyniki konkursu na Bydgoskie Drzewo Roku. W głosowaniu oddano 250 głosów, w tym 2 głosy po terminie oraz 11 głosów nieważnych (z tego samego adresu dwa lub więcej głosów).

Najwięcej głosów otrzymała topola czarna rosnąca przy ulicy Szubińskiej 24 na osiedlu Błonie. Drugie miejsce otrzymał perełkowiec japoński umiejscowiony przy budynku Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim, a trzecie charakterystyczna sosna zwyczajna rosnąca przy ulicy Akademickiej, przy skrzyżowaniu z Rejewskiego. Zwycięską topolę zgłosiła pani Honorata Karolewska. Poniżej pełne wyniki głosowania.

  1. Topola czarna, ul. Szubińska (55 głosów)
  2. Perełkowiec japoński, ul. Fordońska 2 (44 głosy)
  3. Sosna zwyczajna, ul. Akademicka (29 głosów)
  4. Lipa drobnolistna, Park na Wzgórzu Dąbrowskiego (26 głosów)
  5. Robinia akacjowa, Plac Kościuszki (25 głosy)
  6. Dąb szypułkowy, ul. Toruńska (18 głosów)
  7. Dąb szypułkowy, Rondo Grunwaldzie (16 głosów)
  8. Wierzba płacząca, ul. Tamka (13 głosów)
  9. Dąb szypułkowy przy śluzie Prądy (7 głosów)
  10. Platan klonolistny (4 głosy)

MODrzew podkreśla, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu na drzewo roku. Jak prezentuje się Bydgoskie Drzewo Roku 2021? Zobaczcie poniżej!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments