Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 9 • L 8
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZnamy kadrę na lekkoatletyczne mistrzostwa. Troje zawodników Zawiszy
05.07.2017 | 08:42

Znamy kadrę na lekkoatletyczne mistrzostwa. Troje zawodników Zawiszy

Na mistrzostwach wystąpi 65 polskich sportowców.

Na zdjęciu: Marlena Morton będzie reprezentować Zawiszę na mistrzostwach Europy do lat 23.

Fot. ST

65 osób będzie liczyła polska reprezentacja na Mistrzostwa Europy do lat 23 w lekkiej atletyce w Bydgoszczy. Wśród powołanych znalazło się troje zawodników Zawiszy.

Wśród faworytów do medali  znajdują się gwiazdy polskiej ekipy – Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Ewa Swoboda (bieg na 100 m) i Sofian Ennaoui (1500 m).  Nie bez szans powinni też być m.in. Norbert Kobielski w skoku wzwyż, Michał Rozmys w biegu na 1500 metrów oraz Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą). – Do Bydgoszczy wysyłamy dużą reprezentację, która ma wiele medalowych szans. W gronie zawodników są Ci już bardzo doświadczeni na arenie międzynarodowej i na nich liczymy najbardziej. Wierzę jednak w szereg niespodzianek, tych pozytywnych – mówi Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA.

Zawiszę reprezentować będzie troje zawodników – Kamila Przybyła (skok o tyczce),  Kacper Schubert (110 m przez płotki) i Marlena Morton (bieg na 100 m przez płotki), która w ostatni weekend w Suwałkach zdobyła dwa złote medale krajowego czempionatu do lat 23 – w swojej standardowej konkurencji, a także w sztafecie 4×100 z Katarzyną Tuniewicz, Nataszą Weiland i Weroniką Częs. Łącznie na Podlasiu Zawisza zdobył siedem krążków. Na podium stawali także Adrian Muszyński (złoto w rzucie młotem),  Kacper Wrzałkowski (brąz w rzucie młotem), Marta Kubeł (brąz na 400 m ppł), jadący na mistrzostwa Schubert (srebro), a także Maciej Włódarski, który zdobył brąz w skoku o tyczce.

Ceny biletów na mistrzostwa zaczynają się od 5 zł. Można je kupić na stronie internetowej https://www.ebilet.pl/sport/lekkoatletyka/mistrzostwa-europy-w-lekkiej-atletyce/.


Powiązane treści