Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy laureatów Bydgoskich Autografów!

Dodano: 14.09.2021 | 22:12

Na zdjęciu: Kolejne trzy osoby odsłonią swoje autografy w alei na ul. Długiej.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Poznaliśmy laureatów Bydgoskich Autografów. Decyzją kapituły swoje podpisy w alei na ul. Długiej odsłonią Iga Baumgart-Witan, Piotr Salaber i profesor dr. hab Mariusz Wysocki,

Iga Baumgart-Witan – dwukrotna medalistka olimpijska z Tokio 2020 (złoto w sztafecie mieszanej 4×400 m i srebro 4×400 M). Medalistka mistrzostw świata i Europy (sztafeta 4×400 M), indywidualna mistrzyni Polski w biegu na 400 m z 2017 r. i 2019 r. Na tym dystansie zdobyła także srebro (2011, 2012, 2015) i brąz (2013, 2018). Jest zawodniczką BKS Bydgoszcz.

Piotr Salaber – profesor Akademii Muzycznej, a także jej absolwent w klasie dyrygowania prof. Henryka Gostomskiego (1990). Ukończył również Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki (1999). W 2005 roku uzyskał doktorat w zakresie sztuk muzycznych, w dyscyplinie dyrygentura, zaś a stopień naukowy doktora habilitowanego – w 2012 roku. Od roku 2013 jest profesorem nadzwyczajnym bydgoskiej Akademii Muzycznej. W latach 1994 – 2001 związany był z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, gdzie sprawował funkcję kierownika muzycznego. W latach 90. prowadził program autorski w Polskim Radiu w Bydgoszczy. Od 1997 jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Koncertował w Rosji, Czechach, Niemczech, Szwecji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dyryguje wszystkimi nagraniami swojej muzyki teatralnej i filmowej. Z powodzeniem łączy działalność artystyczną z naukową i dydaktyczną, prowadząc zajęcia w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Bydgoszczy a także, gościnnie w Vancouver na University of British Columbia. Autor muzyki do blisko 100 spektakli teatralnych, piosenek, programów radiowych i telewizyjnych, trzech filmów kinowych i dwóch seriali TV. Autor reportaży m.in. z Indonezji, Singapuru, Madagaskaru, Kenii, Tanzanii, Seszeli, Egiptu, Komorów, Mauritiusa, USA i Meksyku.

Mariusz Wysocki – pediatra, urodził się w 1952 roku w Gdańsku. Z Bydgoszczą związany od 1977 roku. Kierownik Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum UMK. Twórca jednego z największych ośrodków przeszczepu szpiku kostnego dla dzieci w Polsce północnej. Jest promotorem i recenzentem licznych prac doktoranckich i rozpraw habilitacyjnych, sprawuje funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. Członek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Współpracował z fundacją Iskierka – organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Był zaangażowany w działalność 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tematem było wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci. Wyróżniony nagrodą Bydgoszczanin Roku.

Znamy laureatów Bydgoskich Autografów!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments