Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy najemcę biurowca przy Ogińskiego. Stworzy w nim pierwszą w Bydgoszczy elastyczną przestrzeń biurową

Dodano: 23.11.2020 | 13:22

Na zdjęciu: Chillispaces.com wynajęła 1500 mkw. powierzchni biurowej w budynku Preludium przy ulicy Ogińskiego.

Fot. Lab3 Architekci

Firma Chillispaces.com wynajęła 1500 mkw. powierzchni biurowej w budynku Preludium przy ulicy Ogińskiego, położonym tuż obok Trasy Uniwersyteckiej i Focus Malla. W obiekcie powstanie prawie 300 miejsc pracy w ramach tzw. biur elastycznych – czyli skierowanych do mniejszych najemców. Ich atutem ma być łatwe dostosowanie przestrzeni do aktualnych potrzeb klienta. Jak podkreślają przedstawiciele Chiliispaces, to rozwiązanie jest szczególne istotne w obecnej, niezwykle dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku biurowym.

Chillispaces.com to sieć biur elastycznych licząca obecnie 8 lokalizacji w Krakowie i Łodzi o łącznej powierzchni ponad 16 000 mkw., mieszczących ponad 2200 stanowisk pracy. Najemcami przestrzeni w jej biurach obok startupów są m.in. PepsiCo, Savills oraz globalni liderzy branż technologii, doradztwa biznesowego i oprogramowania. W sierpniu br. firma zapowiedziała rozwój w centralnej i północnej Polsce, a także powiększenie przestrzeni swoich biur o 70%. Jej portfolio ma zwiększyć się do II kwartału 2021 do 11 lokalizacji w pięciu miastach.

W ramach ekspansji firma już na przełomie marca i kwietnia 2021 planuje otwarcie swojego drugiego po Łodzi biura w centralnej i północnej Polsce. Powstanie ono w Bydgoszczy – jak podkreśla spółka, to pierwsza w mieście inwestycja typu flex office. W procesie wyboru lokalizacji najemcy doradzała firma Savills. Jak mówi Robert Jarząbek, współwłaściciel Chillispaces.com, firma wybrała je ze względu na jej duży potencjał biznesowy i niewielkie nasycenie rynku ofertą biur serwisowanych.

Biura serwisowane to wydzielona przestrzeń biurowa, charakteryzująca się pełnym wyposażeniem potrzebnym do pracy. Klient płaci tylko za miejsca do pracy, z których korzysta. W cenę wliczony jest pakiet usług. Jest to alternatywa dla tradycyjnego najmu biur, pozwalająca na wynajem przestrzeni na krótki okres i dostosowanie jej do obecnej sytuacji firmy

– Bydgoszcz sukcesywnie umacnia wizerunek jednej z najlepszych lokalizacji pod inwestycje m.in. z zakresu IT i usług biznesowych. Jednocześnie rosnąca baza biurowa oparta jest głównie na obiektach oferujących tradycyjne, „sztywne” i długoterminowe umowy najmu. W obliczu rewolucji zachodzącej obecnie na rynku stwarza to istotną lukę i problemy dla firm, które chcą bardziej zwinnie i elastycznie reagować na kształt swoich biur w Bydgoszczy. To ważne szczególnie w obliczu pandemii i rosnącej roli pracy hybrydowej, łączącej wykonywanie obowiązków z siedziby i z domu, powodującej zmniejszający się popyt na tradycyjne biura. Dlatego wybraliśmy Bydgoszcz na trzecie miasto, w którym pojawi się Chillispaces.com – komentuje Jarząbek.

Znamy najemcę biurowca przy Ogińskiego. Stworzy w nim pierwszą w Bydgoszczy elastyczną przestrzeń biurową

Zobacz również:

Wizualizacje zabudowy terenu przy Ogińskiego

Biuro zlokalizowane będzie w biurowcu Preludium, który powstał na terenie dawnego lodowiska Torbyd przy ulicy Ogińskiego. W ramach prowadzonego tam I etapu inwestycji spółki ARD, poza niespełna 25-metrowym biurowcem z częścią handlowo-usługową w parterze zrealizowano także budynek mieszkalny, który będzie nazywał się Apartamenty przy Chopina. Docelowo na terenie po Torbydzie powstaną jeszcze dwa budynki mieszkalne od strony ulicy Chopina (realizacja kolejnego ma ruszyć w najbliższym czasie), ponadto od strony Ogińskiego planowano też budowę kolejnego budynku usługowego przeznaczonego na hotel. Jak podkreśla Chillispaces, wybór nowego biurowca był podyktowany przede wszystkim jego lokalizacją. – Preludium jest dobrze skomunikowane, znajdując się w bliskiej odległości od historycznego centrum, dworca PKP Bydgoszcz Główna i  w sąsiedztwie galerii handlowej Focus Bydgoszcz – czytamy w komunikacie prasowym firmy.

W budynku Preludium Chillispaces.com wynajęło 1500 mkw. powierzchni, w której udostępni pomieszczenia umożliwiające bezpieczną, komfortową i kreatywną pracę dla 267 osób. Najemcy będą mieć dostęp do 14 sal konferencyjnych, 4 budek telefonicznych oraz strefy chillout; będą mogli też liczyć na wysokiej jakości design wnętrz czy wyposażenie w meble i elementy wystroju projektowane specjalnie z myślą o tej lokalizacji. Firma gwarantuje także wysokiej klasy elastyczną sieć LAN, świetnie dopasowaną do potrzeb m.in. firm z branży IT i e-commerce. – Biura w modelu flex, które oferuje Chillispaces.com, charakteryzują się m.in. płaskimi kosztami najmu, elastycznymi warunkami i krótszymi umowami, w których odnajdą się zarówno duże firmy, jak i kilkuosobowe zespoły – chwali się spółka.

Przedstawiciele Chillispaces.com podkreślają, że elastyczny model biur pozwala szybko reagować na zmniejszanie się lub zwiększanie zapotrzebowania firmy na powierzchnię biurową. – W stosunku np. do typowych biur coworkingowych, flex office oferują najemcom także większe spektrum możliwości, np. szybkiej aranżacji przestrzeni pod potrzeby konkretnej firmy, większe bezpieczeństwo i izolację poszczególnych użytkowników biur. Jesteśmy w stanie nawet w ciągu kilku dni dokonać transformacji biura, np. przesunięć ścian, organizacji sieci LAN czy zmian aranżacji stanowisk w wyizolowanej przestrzeni, dopasowanej do bieżącej potrzeby naszego najemcy. Oczywiście firmy w Bydgoszczy oprócz modelu flex office będą mogły wybrać w Chillispaces.com przestrzeń coworkingową czy usługę tzw. wirtualnego biura – dodaje Agnieszka Stencel-Pilch, Regional Manager Chillispaces.com.

Według raportu firmy JLL, w latach 2014-2019 rynek biur elastycznych na świecie urósł o 25%, a do 2030 r. ma objąć aż 30% całej przestrzeni biurowej na świecie. – Nasza inwestycja w Bydgoszczy jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie, wciąż niezaspokojone w dynamicznie rozwijających się miastach spoza TOP3 rynku biurowego w Polsce – podsumowuje Robert Jarząbek. Utworzenie nowych biur w Bydgoszczy skomentował także prezydent Rafał Bruski.

– Cieszy nas, że to właśnie w naszym mieście i w bydgoskich zasobach biurowych firma Chillispaces.com dostrzegła potencjał do rozwijania swojej działalności w Polsce. Propozycja Chillispaces.com stanowi istotne wzbogacenie oferty biurowej w Bydgoszczy. Rozwiązania, jakie przyniesie utworzenie w centrum miasta nowoczesnej, wygodnej i atrakcyjnej przestrzeni flex office, zapewnią doskonałą alternatywę przy wyborze miejsca działalności zarówno dla nowych inwestorów, rozważających tę lokalizację, jak i obecnych już w naszym mieście przedsiębiorców czy start-upów – podkreślił prezydent.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments