Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeZnamy nazwisko nowego dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA. Będą dodatkowe pieniądze na budowę S5!
03.03.2020 | 13:33

Znamy nazwisko nowego dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA. Będą dodatkowe pieniądze na budowę S5!

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Na odcinkach drogi S5 położonych na północ od Bydgoszczy od kilku miesięcy nie dzieje się nic. To efekt zerwania umowy z Impresą Pizzarotti w czerwcu 2019 roku.

Fot. GDDKiA / archiwum

Przemysław Antoniak został tymczasowym dyrektorem bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL. Z Warszawy dotarły z kolei dobre informacje dotyczące pieniędzy potrzebnych do rozstrzygnięcia przetargów na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S5.

Delegowanie Antoniaka na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora GDDKiA w Bydgoszczy nie jest zaskoczeniem. Pełni on bowiem od kilku lat funkcję zastępcy odpowiedzialnego za zarządzanie drogami i mostami. Po odejściu Radosława Kantaka (dyrektora oddziału w Gdańsku i p.o. dyrektora w Bydgoszczy) oraz Zbigniewa Szymczaka (zastępcy odpowiedzialnego za inwestycje), Antoniak był naturalnym kandydatem do tymczasowego objęcia sterów. – Przemysław Antoniak pełni obowiązki dyrektora oddziału GDDKiA w Bydgoszczy od poniedziałku, 2 marca – mówi nam Łukasz Dybkowski z biura generalnego dyrektora GDDKiA.

Zobacz również:

Roszady kadrowe w bydgoskiej GDDKiA. Co z umowami na dokończenie drogi S5?

Antoniak będzie zajmował dyrektorski fotel do czasu wyłonienia nowego szefa oddziału. W poniedziałek ogłoszono konkurs na to stanowisko. Od kandydatów wymaga się przynajmniej siedmioletniego stażu pracy, pięcioletniego doświadczenia w branży związanej z infrastrukturą, w tym trzech lat na stanowisku kierowniczym. Swoje aplikacje mogą oni wysyłać do warszawskiej centrali drogowców do 13 marca. Później ma nastąpić weryfikacja zgłoszeń, a wybrani kandydaci zostaną skierowani do kolejnego etapu konkursu.

Potwierdziły się również nasze nieoficjalne informacje dotyczące finansowania budowy dwóch odcinków drogi S5, których nie zrealizowała Impresa Pizzarotti. Chodzi o odcinki od Nowych Marz do węzła Świecie Południe (dawniej Dworzysko) oraz od tego węzła do węzła Bydgoszcz Północ (dawniej Aleksandrowo). – We wtorek o godzinie 15:30 w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbędzie się podpisanie umowy na zwiększenie finansowania dla tej inwestycji – przekazał w rozmowie z nami poseł Piotr Król (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.

W wyniku otwarcia ofert złożonych w przetargu okazało się, że w przypadku obu odcinków położonych na północ od Bydgoszczy drogowcy muszą dołożyć do najtańszych propozycji po 140 milionów złotych. Wtorkowa decyzja oznacza, że zniknie ostatnia przeszkoda do wyłonienia zwycięzców obu postępowań. Przypomnijmy, że najniższe oferty zaproponowały odpowiednio: Budimex (Nowe Marzy – Świecie Południe) oraz konsorcjum Kobylarni i Mirbudu (Świecie Południe – Bydgoszcz Północ).

Wszystko wskazuje jednak na to, że realny termin podpisania umów na dokończenie robót po Impresie Pizzarotti na tych odcinkach to przełom kwietnia i maja. Taki kalendarz można ułożyć na podstawie prawdopodobnego terminu wyłonienia zwycięzców przetargu (do połowy marca), okresu umożliwiającego odwołanie od wyników przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej (10 dni od opublikowania wyników) oraz kontroli uprzedniej Urzędu Zamówień Publicznych (obligatoryjnej w przypadku tak dużych przetargów).

Nieco szybciej prace powinny zostać wznowione na odcinku od węzła Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) do Szubina. Tam zwycięzca – również duet Kobylarnia i Mirbud został wyłoniony już w pierwszej połowie stycznia. Jak przekazał nam w poniedziałek rzecznik Urzędu Zamówień Publicznych Michał Trybusz, kontrola tego przetargu powinna zakończyć się „w tym tygodniu” (AKTUALIZACJA: we wtorek po godzinie 16:00 GDDKiA podała informację o zakończeniu kontroli; nie stwierdzono uchybień). Otwiera to drogę do podpisania umowy z wykonawcami i rozpoczęcia prac wraz w rozpoczęciem sezonu budowlanego, co będzie miało miejsce 15 marca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
1 rok temu

„Nowe Marzy” się odmienia trochę inaczej. W związku z tym powinno być „Nowych Marzów”. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Powiązane treści