[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy niemal pełne wyniki wyborów. Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim

Dodano: 13.07.2020 | 08:37
Andrzej Duda

Wyniki podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Na zdjęciu: Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył 51,21% głosów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Państwowa Komisja Wyborcza podała w poniedziałek (13 lipca) o poranku wyniki drugiej tury po przeliczeniu głosów z 99,97% obwodów.

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda pokonał w drugiej turze kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. PKW po przeliczeniu głosów z 99,97% obwodowych komisji wyborczych przekazała, że na obecnego prezydenta zagłosowało 51,21% wyborców, zaś na jego konkurenta – 48,79%. – Na godzinę 8:00 brakuje nam jeszcze pięć protokołów obwodowych komisji wyborczych – mówi szef Państwowej Komisji Wyborczej. Sylwester Marciniak precyzuje, że nie ma jeszcze protokołów z Nowego Sącza, Olsztyna, Szczecina i Warszawy. Niebawem będzie dostępny protokół z Katowic.

PKW jednocześnie czeka także na 9 protokołów z zagranicy – m.in. z komisji z Brukseli, Londynu i Manchesteru. Przewodniczący komisji wyborczej zapewnia, że wyniki z brakujących protokołów nie wpłyną na wyniki wyborów prezydenckich.

Frekwencja wyniosła 67,48%.

Znamy niemal pełne wyniki wyborów. Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments