[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy wstępne przyczyny tragicznego wypadku w Pawłówku

Dodano: 07.01.2019 | 12:53

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. MR

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 10 między Kruszynem a Pawłówkiem. Zginęła w nim jedna osoba.

Dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 8:49. Na odcinku drogi pomiędzy Kruszynem a Pawłówkiem czołowo zderzyły się dwa samochody – citroen c5 i samochód ciężarowy marki MAN przewożący śmieci w kontenerach. Kierujący citroenem 32-letni mężczyzna, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu – lekarz stwierdził zgon po uwolnieniu go z pojazdu. Prowadzący ciężarówkę trafił do szpitala. Działania na miejscu prowadziły trzy zastępy straży. Droga krajowa nr 10 w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana – jak poinformowała przed chwilą policja, ruch w tym miejscu odbywa się już prawidłowo.


CZYTAJ WIĘCEJ: Śmiertelny wypadek w Pawłówku. Czołowe zderzenie ciężarówki i osobówki


Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący citroenem C5 wyprzedzał ciąg samochodów na podwójnej linii ciągłej i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym MAN. Bydgoscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.