Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zobacz film z budowy S5! Trasa nad morze ma być gotowa latem [WIDEO]

Dodano: 25.03.2022 | 10:08

Na zdjęciu: Budowa drogi ekspresowej S5 w rejonie Borówna.

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała film z przelotu nad budową odcinka drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Północ – Świecie Południe. Drogowcy zapewniają, że powstający fragment na północ od Bydgoszczy ma być gotowy w sierpniu tego roku.

Wykonawcą 22-kilometrowego odcinka Świecie Południe – Bydgoszcz Północ jest obecnie konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Wcześniej była nim włoskie przedsiębiorstwo Impresa Pizzarotti – w 2019 roku GDDKiA zerwała jednak z nią umowę na realizację zarówno tego, jak i dwóch innych odcinków S5.

Konsorcjum Kobylarni i Mirbudu prowadzi obecnie szereg prac, które mają pozwolić na jak najszybsze oddanie odcinka od węzła Bydgoszcz Północ do Świecia. – 1 marca wprowadzono zmianę organizacji ruchu na budowie węzła Trzeciewiec, która otworzyła nowe fronty robót. Na terenie budowy Obwodu Utrzymania Drogi w Zbrachlinie trwa montaż elementów magazynu soli – podkreśla GDDKiA. Trwają też zaawansowane prace ziemne na budowie węzła Gruczno: pojawia się coraz więcej elementów konstrukcji przyszłego wiaduktu.

Budowa drogi ekspresowej S5 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ odbywa się w głównej mierze po śladzie DK 5. Wyjątkiem jest odcinek omijający aleję dębową w Borównie. – Na koniec lutego zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosi 63%. Planowane zakończenie prac to III kwartał 2022 roku – podkreśla GDDKiA. Drogowcy podkreślają, że dokładny termin oddania do użytku całego odcinka na północ od Bydgoszczy to sierpień.

Zobacz nagranie z przelotu nad budową drogi ekspresowej S5 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ. Zarejestrowano 22 marca.

0 0 votes
Article Rating
Zobacz film z budowy S5! Trasa nad morze ma być gotowa latem [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments