[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zobacz wnętrza Balaton Apartamenty. Arkada stawia na wysoką jakość i światowy design [ZDJĘCIA]

Dodano: 10.12.2020 | 11:27

Na zdjęciu: Budowa budynku Balaton Apartamenty dobiega końca.

Fot. mat. autora

Budowa Balaton Apartamenty na Bartodziejach dobiega końca. Projekt realizowany przez bydgoskiego dewelopera, firmę Arkada Invest zostanie oddany do użytku w I kwartale 2021 r. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Jak zapowiada inwestor, design części wspólnych jest odzwierciedleniem światowych trendów, jakich w Bydgoszczy jeszcze nie było.

Apartamentowiec ze 114 mieszkaniami powstaje między malowniczym Parkiem przy Balatonie a ulicą Gajową. Rozpoczęcie budowy miało miejsce jesienią 2018 roku. Z kolei rok później budynek wyszedł z ziemi. Było to związane z wymagającym etapem prac nad budową 2-poziomowej, podziemnej hali garażowej. Dziś już możemy podziwiać cały budynek z ukończoną elewacją i eleganckim szyldem inwestora. Niewątpliwie jest to jeden z niewielu budynków mieszkalnych na mapie Bydgoszczy kwalifikujący się do kategorii nieruchomości premium.

Odejście od schematów. Arkada stawia na innowacyjny design i artystów

Na uwagę zasługuje wyróżniająca się architektura z dużą ilością przeszkleń i unikalne wykończenie części wspólnych. Budynek zgodnie z projektem warszawskiej pracowni „BDM Architekci” ma kaskadową konstrukcję dzielącą go na segmenty o różnej wysokości. Każda z czterech kameralnych klatek jest wyposażona w ciche i energooszczędne windy. Aktualnie części wspólne wykańczane są eleganckimi materiałami.

Styl wykończenia części wspólnych Balatonu nawiązuje do skandynawskich wnętrz cechujących się zastosowaniem naturalnych materiałów i kolorów. Tu gościć będzie lite drewno i kolor granatowy w odcieniu „kobaltu”. Precyzyjnie wybrane materiały zostaną wzbogacone dziełami artysty – malarza Juliana Nowickiego. Autora murali ku czci Mariana Rejewskiego koło Drukarni przy ul. Gdańskiej, czy muralu aniołów przy ul. 20 stycznia naprzeciwko Parku Kochanowskiego. Istotnym dodatkiem jest też oświetlenie obrazów i wejścia do budynku, nadające niepowtarzalny klimat i wydobywające kompozycję kolorów malowideł artysty.

W kolorze kobaltowym będą także antywłamaniowe i ognioodporne drzwi firmy Porta z dekoracyjnymi portalami, zapewniające mieszkańcom nie tylko wrażenia estetycznie, ale również zapewniające poczucie bezpieczeństwa. Na podłodze znajdą się oryginalne, wielkoformatowe płytki prosto z włoskiej fabryki Ceramiche Piemme z motywem lastryko. Według zapowiedzi uznanych projektantów wnętrz, lastryko niebawem zyska popularność również w Polsce. – Postawiliśmy na nietuzinkowe rozwiązania. Wsłuchując się w opinie klientów, chcieliśmy odejść od utartych schematów i stworzyć przyjemne wnętrza, które staną się dla mieszkańców dobrym i szczęśliwym miejscem do życia. Mamy nadzieję, że efekt końcowy będzie dla klientów bardzo miłą niespodzianką – dodaje Wioleta Daniłowska, doradca Arkada Invest.

balaton2(1)

Balaton Apartamenty z wygodnymi loggiami na Bartodziejach

Budynek wyróżnia się już z daleka, a wzrok przykuwają duże okna i zabudowane loggie. W apartamentach dominują wielkoformatowe, 3-szybowe okna zapewniające bardzo dużo światła dziennego przy jednoczesnym zachowaniu ciepła, dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym. Dodatkowo okna wyposażono w nawiewniki z filtrami antysmogowymi, które chronią przed zanieczyszczeniami, pyłkami, a także owadami. Przez duże okna i przeszklone balustrady do wnętrz będzie można też podziwiać widoki na Park przy Balatonie i tętniące życiem miasto.

Komfortowy wypoczynek zapewniają kompleksowo wykończone loggie z oświetleniem. Na podłodze znajdują się bezspoinowe, grafitowe płytki, a na ścianach zewnętrznych dekoracyjne płyty elewacyjne w kolorze drewna prestiżowej firmy Trespa. To już druga inwestycja Arkady, w której inwestor zdecydował się zastosować ten materiał na elewacji. Pierwszą z nich było osiedle Atrium Park, również na Bartodziejach, które cały czas budzi zainteresowanie na bydgoskim rynku nieruchomości.

Wszystkie apartamenty posiadają eleganckie grzejniki z możliwością sterowania ogrzewaniem za pomocą aplikacji mobilnej. W łazience oprócz grzejnika drabinkowego znajduje się także ogrzewanie podłogowe.

Zagospodarowanie terenu wraz z bogatą siecią połączeń komunikacyjnych dzielnicy Bartodzieje, bliskość sklepów, usług, szkół, ale też parku i terenów rekreacyjnych sprzyja nie tylko codziennej wygodzie, ale też zdrowemu wypoczynkowi w otoczeniu zieleni. Balaton Apartamenty ma być miejscem, w którym mieszkańcy będą cieszyć się nie tylko nowoczesnymi rozwiązaniami, ale też komfortem i bezpieczeństwem.

Budynek będzie miał dwa wejścia. Główne reprezentacyjne z całodobową ochroną i miejscem na rowery od ul. Ceramicznej z bezpośrednim wyjściem na park i plac zabaw dla dzieci oraz dodatkowe, bardziej kameralne, od ul. Gajowej z szybkim dostępem do sklepów. Cały teren będzie ogrodzony, a w każdym mieszkaniu zainstalowany zostanie wideodomofon wraz z systemem głośnomówiącym. Wewnątrz mieszkańcy będą mogli korzystać z zielonego dziedzińca, na którym zainstalowane zostanie klimatyczne oświetlenie oraz wygodne ławeczki oraz bogata zieleń stanowiąca przedłużenie parku nad Balatonem.

Pomimo pandemii, zainteresowanie Balatonem nie maleje. Nowoczesna bryła budynku przyciąga uwagę i daje komfort obejrzenia oraz zakupu gotowego apartamentu spośród dostępnych układów. W Balatonie do wyboru są apartamenty o powierzchniach od 50 m2 do 95 m2. Nasi klienci coraz częściej zwracają uwagę na estetykę i standard wykończenia budynku, a więc atuty które od lat kojarzą się z marką Arkada Invest – informuje Wioleta Daniłowska.

Budowa Balaton Apartamenty dobiega końca. A już wczesną wiosną klucze do nowych apartamentów odbiorą pierwsi właściciele.

Na lepsze zmienia się też pobliskie otoczenie, miedzy innymi nowy plac zabaw w Parku nad Balatonem czy planowane nasadzenia dodatkowych drzew. Dzięki temu lokalizacja stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna i konkurencyjna pod względem wyboru wymarzonego miejsca do zamieszkania.

Więcej o mieszkaniach w inwestycji Balaton Apartamenty dowiesz się kontaktując się z deweloperem: 52 511 90 17.