Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 4 • L 3
10C
Sob
13C
Nd
10C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoŻołnierze szkolą się w Bydgoszczy. Trwają ćwiczenia przed wyjazdem na misję do Afganistanu
22.07.2020 | 17:40

Żołnierze szkolą się w Bydgoszczy. Trwają ćwiczenia przed wyjazdem na misję do Afganistanu

Ćwiczenia potrwają do najbliższego piątku, 24 lipca.

Na zdjęciu: Ćwiczenia Resolute Support odbywają się online. Rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do końca tego tygodnia.

Fot. mat. JFTC NATO Bydgoszcz

W jednostce JFTC NATO w Bydgoszczy trwa kolejna edycja ćwiczeń Resolute Support. – Ze względu na sytuację epidemiczną szkolenie prowadzone jest online – informują przedstawiciele jednostki.

Trening rozpoczął się w miniony poniedziałek (20 lipca) i potrwa do piątku, 24.07. Udział bierze w nim ponad dwustu żołnierzy i cywilów z 23 krajów. – Szkolą się i pracują razem w dziesięciu strefach czasowych, od USA do Afganistanu – mówi kmdr por. Piotr Adamczak, oficer prasowy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. Ze względu na sytuację epidemiczną, szkolenie prowadzone jest online.

Tegoroczne ćwiczenia dla przyszłych uczestników misji w Afganistanie wymagały jednak większego zaangażowania. – Ze względu na konieczność zagwarantowania większej ilości sesji online i wirtualnych spotkań pomiędzy szkolonymi a specjalistami i afgańskimi ekspertami – dodaje kmdr por. Adamczak. Trening przygotowano w oparciu o doświadczenia, jakie zdobyto podczas zakończonego z powodzeniem w maju br. szkolenia dla misji NATO w Iraku.

Razem z Dowództwem Sił Połączonych z Brunssum, Dowództwem Misji Resolute Support, Dowództwem Operacyjnym Sił Połączonych Bundeswehry i Włoskim Dowództwem Operacji Połączonych zaplanowaliśmy szkolenie on-line, dostosowane do potrzeb przyszłych członków misji Resolute Support, tak aby mogli oni wypełniać swoje zadania na najwyższym poziomie. Szkolenie w dużej mierze odzwierciedla bieżącą sytuację w obszarze działań i skupia się na doradztwie i wspieraniu afgańskich partnerów – mówi gen. bryg. Jozsef Szpisjak, zastępca dowódcy i Szef Sztabu JFTC, który jest również dyrektorem szkolenia Resolute Support.

Pomimo bezprecedensowej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa, JFTC cały czas pracuje nad najlepszymi rozwiązaniami, dzięki którym przyszli uczestnicy misji sojuszniczych będą mogli ukończyć ostatnie szkolenie przed wyjazdem. – W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zespół szkoleniowy JFTC wykorzystał wszystkie wnioski i obserwacje ze szkolenia online przeprowadzonego w maju, skupiając się aby kolejne szkolenie prowadzone w tym trybie stanowiło większe wyzwanie dla uczestników – podkreśla rzecznik JFTC NATO. W rezultacie przyszli członkowie misji otrzymają wyczerpujący pakiet szkoleniowy, wsparty ponad osiemdziesięcioma wirtualnymi sesjami „na żywo”, włączając w to symulacje rozmów doradców NATO z ich afgańskim partnerami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści