Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZostań dyrektorem Galerii Miejskiej bwa
01.02.2016 | 16:26

Zostań dyrektorem Galerii Miejskiej bwa

Prezydent Miasta Bydgoszczy ogłosił konkurs na to stanowisko.

Na zdjęciu: Budynek Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Gdańskiej 20

Fot. Leszek Grabowski

Do 27 kwietnia 2016 roku można zgłaszać kandydatury na stanowisko dyrektora Galerii Miejskiej bwa. Konkurs ogłosił Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Osoby zainteresowane przejęciem tej funkcji muszą posiadać wykształcenie wyższe magisterskie z co najmniej jednej dziedziny spośród takich jak: sztuki plastyczne, historia sztuki, kulturoznawstwo, organizacja i zarządzanie w kulturze. Ponadto muszą także posiadać dokument potwierdzający minimum 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym związanym z działalnością kulturalną albo co najmniej 3-letnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu projektów dotyczących działalności wystawienniczej i kuratorskiej. Wśród wymaganych dokumentów znajduje się również zaświadczenie o niekaralności oraz o dobrym stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na stanowisku kierowniczym.

Nowy dyrektor zostanie powołany na okres trzech lat. Kandydaci muszą przedstawić autorską koncepcje programowo-organizacyjną Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy, która mogłaby zostać zrealizowania w trakcie trwania kadencji. Wybrana osoba przejmie funkcję, którą przez prawie 14 lat pełnił Wacław Kuczma. Swoje miejsce pracy zmienił on w styczniu 2016 roku, kiedy został dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Oferty należy składać osobiście w Biurze Kultury Bydgoskiej, które mieści się w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 14A. Wymagane dokumenty można również przesłać za pośrednictwem poczty.

Dodatkowe informacje o konkursie oraz o tym, którzy kandydaci będą dodatkowo preferowani znajdują się na stronie głównej Urzędu Miasta Bydgoszczy.


Powiązane treści