Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wakacyjna seria spacerów i spływów po Bydgoszczy! To już trzecia edycja [HARMONOGRAM]

Dodano: 28.05.2024 | 18:13

Na zdjęciu: Spacery w ramach projektu "Zostań turystą w swoim mieście" poprowadzą bydgoscy przewodnicy, m.in. Piotr Weckwerth.

Fot. Szymon Makowski

W te wakacje w Bydgoszczy po raz kolejny odbędzie się akcja „Zostań Turystą w swoim mieście”. W jej ramach zaplanowano darmowe spływy i spacery z przewodnikiem, umożliwiające poznawanie sekretów Bydgoszczy. Wydarzenia będą realizowane dzięki wsparciu z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

„Zostań Turystą w swoim mieście” to kolejna edycja letnich spacerów i spływów organizowanych dzięki głosom mieszkańców oddanych podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. – Darmowe spacery z przewodnikiem odbywać się będą w każdą niedzielę pomiędzy czerwcem a wrześniem – zaznacza Filip Krauze ze Stowarzyszenia Obywatel Działa, czyli inicjatora spacerów. Organizator zaprosi bydgoszczan także na spływy kajakowe, jednak w ich przypadku wymagane są wcześniejsze zapisy (liczba uczestników jest ograniczona).

Akcja „Zostań Turystą w swoim mieście” organizowana jest po raz trzeci i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świadczy o tym nie tylko frekwencja, ale i liczba głosów oddanych na ten projekt w ubiegłorocznym głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski: zyskał on najwięcej głosów ze wszystkich propozycji zgłoszonych w ramach kategorii projekty społeczne.

  • Wyjątkowa publikacja ,,Jak powstawał Nowy Fordon”. Wesprzyj wydanie jej w druku [LINK DO ZRZUTKI]

Uczestnicy tegorocznej akcji wspólnie z przewodnikami odwiedzą zarówno centrum, jak i poszczególne osiedla miasta. Wycieczki będą prowadzone przez Stary Fordon, Osową Górę, Górzyskowo a także Bydgoszcz Wschód. Chętni poznają historię Księstwa Warszawskiego, bydgoskiego września 1939 roku czy szyperską przeszłość miasta. Przewodnicy przypomną postacie związane z naszym miastem, m.in. Mariana Rejewskiego czy Józefa Święckiego. Mieszkańcy odwiedzą również Barkę Lemara, Młyny Rothera i Muzeum Kanału Bydgoskiego – wymienia Krauze.

Organizatorem akcji jest bydgoskie Stowarzyszenie Obywatel Działa. Projekt sfinansowany jest przez miasto Bydgoszcz. Szczegóły i aktualny program znajdować się będzie na stronie facebook.com/bydgoszczdodokrycia.

Zostań turystą w swoim mieście 2024. Kalendarium spacerów

Wakacyjna seria spacerów i spływów po Bydgoszczy! To już trzecia edycja [HARMONOGRAM]

Zostań turystą w swoim mieście 2024. Kalendarium spływów

Wakacyjna seria spacerów i spływów po Bydgoszczy! To już trzecia edycja [HARMONOGRAM]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments