Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 4 • L 0
9C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZUS podał kwotę wsparcia z tarczy antykryzysowej w Bydgoszczy i Toruniu. Ilu przedsiębiorców skorzystało?
07.05.2020 | 10:40

ZUS podał kwotę wsparcia z tarczy antykryzysowej w Bydgoszczy i Toruniu. Ilu przedsiębiorców skorzystało?

Na zdjęciu: Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił dane dotyczące wsparcia z tarczy antykryzysowej w województwie kujawsko-pomorskim.

Fot. archiwum

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił dane dotyczące wsparcia z tarczy antykryzysowej w województwie kujawsko-pomorskim. Tylko 6 maja na konta mieszkańców regionu trafiło ponad 2,1 mln zł.

W środę pieniądze trafiły do 986 osób prowadzących działalność gospodarczą i 70 osób wykonujących umowy cywilnoprawne. To szósta transza wypłaty świadczeń postojowych w województwie. Łącznie ZUS na Kujawach i Pomorzu wypłacił ponad dwunastu tysiącom osób niemal 24,6 mln zł. – Dalsze wypłaty pieniędzy z tarczy antykryzysowej będą realizowane w kolejnych dniach i tygodniach – mówi Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS. Wsparcie trafiło do prawie 12 tysięcy przedsiębiorców i 445 osób wykonujących umowy cywilnoprawne.

Różnice między oddziałami w Bydgoszczy i Toruniu są niewielkie. W największym mieście województwa wypłacono 6,2 tys. świadczeń postojowych na kwotę ponad 12,4 mln zł, zaś w grodzie Kopernika – 6 tys. świadczeń na kwotę prawie 12,2 mln zł.

Zdecydowana większość składanych wniosków pochodzi od osób prowadzących działalność gospodarczą. – Wypłaty postojowego są realizowane na bieżąco. Staramy się, aby wnioski o tzw. tarczę były realizowane jak najszybciej. Tymczasem w wielu wnioskach są błędy, które wymagają wyjaśnienia. Składanie wniosków za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS zmniejsza ryzyko popełnienia błędów i tym samym przyspiesza realizację sprawy oraz wypłatę świadczenia – wyjaśnia Krystyna Michałek.

Jednym z popularnych błędów jest brak numeru rachunku bankowego. ZUS uruchomił system, który pomoże przy wypełnianiu papierowych wniosków. Błędnie wypełnionego dokumentu np. z brakującym numerem rachunku bankowego nie będzie można wydrukować, a tym samym przesłać do ZUS. Nowe wnioski w interaktywnych PDF, które znacznie utrudniają wydruk z błędami są dostępne na stronie Zakładu.

Zgodnie z przepisami wnioski o świadczenie postojowe mogą być złożone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii. O kolejne świadczenie klient będzie mógł się ubiegać ponownie nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu, w którym nastąpiła wypłata świadczenia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
9 miesięcy temu

Nie prawda !! Jestem przedsiębiorca który złożył wniosek 9 kwietnia i do dnia dzisiejszego nie widzę pieniędzy na koncie !! Straszny bałagan maja w systemie. Panie z zusu kręcą sie z odpowiedziami i zwalają wine z jednej na druga bądź na błąd w systemie!! Paranoja. Gdybym nie była w zusie osobiście dokładnie 14 razy od dnia 4 maja moj wniosek nie ujrzal by światła dziennego tylko wisial w zusowskiej przestrzeni widmo. Niestety pomimo mojej zeszło tygodniowej 13 wizycie i obietnicom urzedniczki , na koncie cisza !!! Czy to już norma ze rzad wspiera polskich rodzimych przedsiębiorców a urzędu w tym… Czytaj więcej »

Powiązane treści