[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ZUS nawiązuje współpracę z Politechniką Bydgoską. Zaoferuje staże i praktyki dla studentów

Dodano: 01.03.2022 | 14:30

Na zdjęciu: Umowę o współpracy ZUS i Politechniki Bydgoskiej podpisali dyrektor bydgoskiego oddziału zakładu Mariusz Jaroniewski i prof. Marek Adamski, rektor uczelni.

Fot. Ryszard Wszołek/PBŚ

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to kolejna instytucja, która nawiązała współpracę z Politechniką Bydgoską. We wtorek, 1 marca rektor Marek Adamski i dyrektor bydgoskiego oddziału ZUS Mariusz Jaroniewski podpisali stosowne porozumienie.

Ścisła współpraca Politechniki Bydgoskiej i ZUS ma przede wszystkim polegać na prowadzeniu przez ubezpieczyciela praktyk i stażów dla studentów – w szczególności wydziału zarządzania. Projekt „Akademia Ubezpieczeń Społecznych” ma na celu m.in. edukację studentów w zakresie ubezpieczeń społecznych, by przygotować ich do świadomego i odpowiedzialnego wejścia na rynek pracy. W „Akademii Ubezpieczeń Społecznych” uczestniczyć będą studenci zarówno studiów licencjackich, magisterskich, jak i doktoranci. Mogą wziąć w niej udział także słuchacze studiów podyplomowych, pracownicy ZUS i Politechniki Bydgoskiej.

Nie ma nic lepszego dzisiaj niż zobaczyć, jak wygląda praca w takiej organizacji i kształtować później swoją ścieżkę kariery – powiedział dyrektor bydgoskiego oddziału ZUS Mariusz Jaroniewski. Ponadto, w kwartalniku naukowym „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka” mają ukazywać się teksty wykładowców uczelni. W ramach współpracy ZUS i PBŚ będą także organizować m.in. wspólne konferencje poświęcone tematyce ubezpieczeń społecznych i edukacji w tym temacie. ZUS ma też uczestniczyć w wydarzeniach typu „Dni kariery” organizowanych przez Politechnikę.

Podpisana umowa przyniesie korzyści także uczniom szkół ponadpodstawowym, którzy wezmą udział w Olimpiadzie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Finaliści etapu centralnego będą mogli liczyć na łatwiejszy dostęp (albo dodatkowe wsparcie) przy rekrutacji na uczelnię – dodaje Krystyna Michałek, rzeczniczka bydgoskiego oddziału zakładu.

Jak podkreślił rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski, współpraca z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych pozwoli na podniesienie umiejętności przyszłej kadry, która będzie kształcić się na uczelni. – ZUS dołącza do grona wielu instytucji i firm z regionu będących partnerami Politechniki Bydgoskiej. W centrum tej współpracy będą oczywiście nasi studenci – mówił rektor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
6 miesięcy temu

I czego beda uczyc ? Jak doic obywateli ?