Bydgoszcz
23C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 24 • L 22
20C
Pt
22C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
17C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowa Polonia kończy fazę zasadniczą meczem u siebie. Znamy awizowane składy
Kamil Brzozowski, Valentin Grobauer - SF-1
01.08.2019 | 13:49

Żużlowa Polonia kończy fazę zasadniczą meczem u siebie. Znamy awizowane składy

Początek niedzielnego spotkania na stadionie przy ul. Sportowej 2 o 17:00.

Na zdjęciu: W niedzielnym meczu przeciwko Stainer Unii Kolejarzowi Rawicz, Kamil Brzozowski (kask czerwony) pojedzie z numerem 11. Czy jego partnerem w parze będzie Niemiec Valentin Grobauer?

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Ostatni przed play-offami mecz rozegrają w niedzielę żużlowcy Zooleszcz Polonii. Na zakończenie fazy zasadniczej Polskiej Ligi Żużlowej (2 Ligi), bydgoski zespół podejmie przed własną publicznością Stainer Unię Kolejarza Rawicz.

Zobacz również:

Wszystkie informacje z żużlowych torów

Przed ostatnią kolejką, pewnym jest że Polonia walczyć będzie o miejsce w czołowej czwórce, zaś zespół z Rawicza właśnie na Sportowej 2 zakończy sezon, bowiem w dorobku ma tylko 7 punktów i zajmuje w tabeli szóste miejsce. Kwestią otwartą jest to, na którym miejscu zasadniczą część sezonu zakończą bydgoscy żużlowcy. O triumf w niej, stoczą korespondencyjny pojedynek z Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań.

Na początek dwie liczby w bydgosko-poznańskim pojedynku. Pierwsza z nich – 23. Tyle punktów, jak do tej pory zgromadziły zespoły z Bydgoszczy i Poznania. Druga z nich to 6. Różnicą tylu punktów w dwumeczu, korzystniejszy bilans mają żużlowcy prowadzeni przez Tomasza Bajerskiego. PSŻ wygrał na własnym torze 50:40, zaś na Sportowej 2 Polonia wygrała, ale tylko 47:43, co sprawiło że punkt bonusowy za korzystniejszy bilans dwumeczu pojechał właśnie do Wielkopolski. Ale Polonia nadal może fazę zasadniczą wygrać. Musi w niedzielę wygrać za trzy punkty z Kolejarzem Rawicz, lecz z drugiej strony musi liczyć na OK Bedmet Kolejarza Opole, który równolegle toczyć będzie pojedynek właśnie w Poznaniu i musiałby wygrać na Golęcinie, przy czym korzystniejszym rozwiązaniem dla bydgoskiej drużyny byłoby również to, gdyby punkt bonusowy pojechał również na Opolszczyznę.

W niedzielę, Zooleszcz Polonia we wspomnianym meczu podejmie u siebie Stainer Unię Kolejarza Rawicz, z którym w pierwszej kolejce na torze w Rawiczu zremisowała 45:45. Poznaliśmy już awizowane składy na to spotkanie. W zestawieniu Polonii są dwie zmiany w ustawieniu par. Z młodzieżowcem pojedzie Dimitri Berge, zaś Kamil Brzozowski – w drugiej seniorskiej parze. Pod nieobecność leczącego uraz obojczyka Tomasza Orwata, drugim młodzieżowcem będzie – podobnie jak w Opolu – Mateusz Tonder, który ma także wesprzeć Polonię w fazie play-off.

Start do pierwszego wyścigu wyznaczono na godzinę 17:00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się próba toru, zaś o 16:45 zaplanowano początek prezentacji składów obu drużyn przed trybuną główną.

Kibice mogą cały czas nabywać wejściówki na niedzielny pojedynek. Ich cena: 50 zł – trybuna główna (miejsca numerowane), 25 zł – sektor A (miejsca numerowane), 20 zł – sektor B (miejsca nienumerowane) i Młody Kibic (trybuna główna, dla osób w wieku 7-16 lat; urodzonych w latach 2003-2012), 15 zł – ulgowy (sektor A, B; emeryci, renciści, kobiety), 10 zł – Młody Kibic (sektor B, dla osób w wieku 7-16 lat; urodzonych w latach 2003-2012), 6 zł – program zawodów. Dzieci do lat 7 wchodzą na stadion za darmo.
W czwartek, piątek i sobotę wejściówki można nabywać w głównej kasie klubu w budynku administracyjnym przy ul. Sportowej (wejście od strony parku maszyn) w godz. 10:00 – 16:00 (czwartek, piątek) i 10:00 – 14:00 (sobota). W dniu meczu, kasy wokół stadionu będą czynne od godziny 13:30. Jednocześnie, klub informuje, że to ostatni mecz, na jaki obowiązywać będą zakupione przez kibiców przed tym sezonem karnety.

POLSKA LIGA ŻUŻLOWA (2 LIGA) – SEZON 2019 – 14 KOLEJKA
ZOOLESZCZ POLONIA BYDGOSZCZ – STAINER UNIA KOLEJARZ RAWICZ
Niedziela 4 sierpnia 2019 r., godz. 17:00; pierwszy mecz 45:45

Awizowane składy

STAINER UNIA KOLEJARZ RAWICZ
1. Jaimon Lidsey
2. Petr Chlupac
3. Szymon Szlauderbach
4. Arkadiusz Pawlak
5. Luke Becker
6. Kacper Pludra
7. Krzysztof Sadowski

ZOOLESZCZ POLONIA BYDGOSZCZ
9. Josh Grajczonek
10. Rene Bach
11. Kamil Brzozowski
12.
13. Dimitri Berge
14. Mateusz Tonder

Sędziuje: Grzegorz Sokołowski.
Komisarz toru: Paweł Stangret.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści