Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Żużlowa Polonia odkryła karty. Taki będzie skład na sezon 2020!

Dodano: 07.11.2019 | 13:19
Andreas Lyager, Zbigniew Leszczyński

Pełen skład ogłoszono w czwartek podczas specjalnej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Andreas Lyager to nowy zawodnik I-ligowej żużlowej Zooleszcz Polonii Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kibice żużlowej Polonii doczekali się. W czwartek prezes i właściciel beniaminka Nice I Ligi Żużlowej Jerzy Kanclerz podał pełen skład drużyny na sezon 2020.

Po awansie na zaplecze PGE Ekstraligi w Bydgoszczy rozpoczęła się budowa składu na sezon 2020. Prezes Kanclerz zaczął od zawodników, którzy walnie przyczynili się do sukcesu w II lidze. Szybko uzgodniono warunki kontraktów z kapitanem drużyny Kamilem Brzozowskim oraz Australijczykiem Joshem Grajczonkiem, Francuzem Dimitrim Berge, Słoweńcem Maticiem Ivaciciem oraz Tomaszem Orwatem. Ważną umowę ma także młodzieżowiec Mateusz Jagła.

W ostatnich dniach Zooleszcz Polonia pochwaliła się kilkoma transferami. Formację seniorską wzmocnili: Niemiec Kai Huckenbeck (w minionym sezonie żużlowiec Orła Łódź) i rodak Berge – David Bellego, który na Sportową 2 trafił z Power Duck Iveston PSŻ Poznań (to najskuteczniejszy zawodnik II-ligowych rozgrywek w sezonie 2019). W gronie młodzieżowców zobaczymy Mateusza Błażykowskiego, choć on zapewne więcej szans otrzymywać będzie w zawodach z cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W czwartek natomiast Jerzy Kanclerz na spotkaniu z dziennikarzami odkrył pozostałe karty i podał nazwiska kolejnych zawodników, których zobaczymy w klubie z gryfem na plastronie. Zaskoczeń nie ma, bo – zgodnie z wcześniejszymi informacjami – Polonię wzmocnił Duńczyk Andreas Lyager, który w minionym sezonie reprezentował barwy Euro Finannce Polonii Piła. Ponadto, trzyletnim kontraktem z bydgoskim klubem związał się młody Australijczyk Brayden McGuiness. – Wiążemy z nim duże nadzieje – nie ukrywa Kanclerz, który teraz będzie miał za zadanie uzupełnienie formacji młodzieżowej. Wiele wskazuje na to, że w Bydgoszczy będzie jeździł Mateusz Tonder, ale tutaj muszą zostać uzupełnione formalności ze Stelmet Falubazem Zielona Góra, którego Tonder jest zawodnikiem. Dołączyć mają także Wiktor Przyjemski (trzyletni kontrakt), Bartosz Głogowski i Krzysztof Lewandowski, z którymi prowadzone są rozmowy. Zarówno Przyjemski, jak i Lewandowski to zawodnicy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego. Podczas czwartkowej konferencji kontrakt z Polonią przedłużył kapitan Kamil Brzozowski.

Przypomnijmy, że z Zooleszcz Polonią rozstali się dwaj inni liderzy z drugoligowych rozgrywek. Zarówno Duńczyk Rene Bach, jak i Marcin Jędrzejewski nadal będą jeździć na tym szczeblu rozgrywek. Bach przeniósł się do OK Bedmet Kolejarza Opole, z kolei Jędrzejewski został wczoraj zaprezentowany jako nowy żużlowiec Wilków Krosno. Młodzieżowiec Marcel Studziński będzie w sezonie 2020 zawodnikiem ligowego rywala Polonii – Car Gwarant Startu Gniezno, zaś wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymali Damian Adamczak, Oskar Ajtner-Gollob, Mikołaj Curyło, Niemiec Valentin Grobauer i Czech Ondrej Smetana.

0 0 votes
Article Rating
Żużlowa Polonia odkryła karty. Taki będzie skład na sezon 2020!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments