Żużlowe SGP2: Przyjemski wygrywa rundę w Malilli!

Dodano: 14.06.2024 | 21:20

Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski wygrał pierwszy tegoroczny turniej SGP2 w szwedzkiej Malilli.

Wiktor Przyjemski okazał się najlepszy w pierwszym z trzech turniejów tegorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix 2, jaki w piątkowy (14 czerwca) wieczór odbył się w szwedzkiej Malilli. Na podium stanęło jeszcze dwóch innych polskich żużlowców.

Przyjemski zmagania w Malilli rozpoczął od czterech drugich miejsc. W pierwszym swoim starcie, Polaka pokonał Mathias Pollestad. Norweg po niezłym wyjściu spod taśmy, założył się na Przyjemskim i pewnie wygrał bieg z dużą przewagą. W piątym wyścigu wystartowało czterech Polaków, a były zawodnik ABRAMCZYK Polonii dojechał do mety za plecami Jakuba Krawczyka. Przyjemski za to z bardzo dobrej strony pokazał się w dziesiątym biegu. Przegrał co prawda moment startowy i jechał na trzecim miejscu. Gdy wydawało się, że do mety dowiezie tylko jeden punkt, to na wyjściu z drugiego łuku czwartego okrążenia odważnym atakiem wyprzedził Francisa Gustsa.

W czwartej serii startów, Polaka pokonał świetnie dzisiaj dysponowany Philip Hellstrom-Bangs, a w ostatniej Przyjemski wygrał bieg po świetnym wyjściu spod taśmy, a następnie skutecznie odpierał wściekłe ataki równie skutecznego dzisiaj Ukraińca Nazara Parnickiego. W półfinale, Przyjemski dojechał do mety na drugim miejscu, za Sebastianem Szostakiem, ale przed Pollestadem i Parnickim.

Jednak finał najlepiej rozegrał Przyjemski, bo po starcie Szostak założył się na Bańbora, ale obaj zrobili wychowankowi bydgoskiej ABRAMCZYK Polonii miejsce przy krawężniku, co skrzętnie wykorzystał i pomknął po wygraną. – Mimo wszystko to były trudne zawody, bo nie wygrywałem startów, a dzisiaj wygrałem. Mieliśmy ciężki, przyczepny tor – ocenił na gorąco Przyjemski w rozmowie z Marceliną Rutkowską-Konikiewicz.

Podium uzupełnili Bańbor i Szostak, a czwarty w finale był Hellstrom-Bangs. Cykl SGP2 składać się będzie z trzech rund, dwie kolejne odbędą się we wrześniu – 6.09. w Rydze (Łotwa) i 27.09. na MotoArenie w Toruniu.

ŻUŻEL – FIM SPEEDWAY GRAND PRIX 2 – SEZON 2024 – I RUNDA – MALILLA – 14.06.2024 R.