Żużlowe SGP3: Maksymilian Pawełczak mistrzem świata! Bydgoszczanin bezkonkurencyjny w Gorzowie

Dodano: 28.06.2024 | 20:38

Na zdjęciu:

Wielki sukces młodego żużlowca ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz. Maksymilian Pawełczak został dzisiaj (28 czerwca) w Gorzowie Wielkopolskim mistrzem świata w kategorii 250 ccm (cykl SGP3).

Rywalizacja młodzieżowców rozpoczęła żużlowy weekend na stadionie im. Edwarda Jancarza, którego zwieńczeniem będzie jutrzejszy (19:00) turniej FIM Speedway Grand Prix. W SGP3 wystąpiło trzech Polaków, a jednym z faworytów do zwycięstwa w piątkowych zawodach był Pawełczak, który przed rokiem w Malilli w tej samej kategorii sięgnął po wicemistrzostwo świata. Zawodnik ABRAMCZYK Polonii klasę pokazał jednak już w półfinale w niemieckim Teterowie, który wygrał z kompletem punktów.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Stal Gorzów (@stalgorzow1947)

W piątkowych zawodach, Pawełczak powtórzył wyczyn z półfinału i także w finałowej rywalizacji był niepokonany. – Wszystko poszło po naszej myśli, udało się zdobyć piętnaście punktów. Naprawdę jestem bardzo zadowolony, bo ciężko na to pracowałem i to dla mnie spełnienie marzeń – powiedział Pawełczak po zawodach w wypowiedzi, którą cytuje serwis Żużlowej Reprezentacji Polski. Nie ukrywał przy tym, że wcześniej miał okazję pojeździć w Gorzowie w turniejach młodzieżowych, przyznał jednak, że było trochę stresu. – Sam od siebie się trochę stresowałem, bo wiedziałem, że jestem szybki i że mogę tutaj zawalczyć o medal – dodał.

Dodajmy, że drugie miejsce w gorzowskim finale zajął Australijczyk Beau Bailey, a na najniższym stopniu podium stanął Brytyjczyk William Cairns.

ŻUŻEL – FIM SPEEDWAY GRAND PRIX 3 – GORZÓW WIELKOPOLSKI – 28.06.2024 R.