Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBKS Bydgoszcz zakończył fazę zasadniczą. W dobrym stylu
BKS Bydgoszcz hokej
16.03.2016 | 13:36

BKS Bydgoszcz zakończył fazę zasadniczą. W dobrym stylu

W ostatnim meczu fazy zasadniczej bydgoszczanie pokonali Oliwa Hockey Team Gdańsk.

Na zdjęciu: Hokeiści BKS-u Bydgoszcz zakończyli fazę zasadniczą na czwartym miejscu w tabeli.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej zawodnicy BKS-u Bydgoszcz pokonali na wyjeździe Oliwa Hockey Team Gdańsk 4:3. Teraz bydgoszczanie czekają na rywala w fazie play-off.

Wynik niedzielnego meczu otworzył już w 11. sekundzie gry Michał Sochacki. Gospodarze wyrównali w końcówce pierwszej tercji, ale druga część meczu była udana dla bydgoszczan, którzy po trafieniach Mateusza Barańskiego i Michała Sochackiego prowadzili już 3:1.Gdańszczanie zdołali jeszcze wyrównać, ale na niespełna pięć minut przed końcem spotkania Sochacki przeprowadził indywidualną akcję, strzelił swoją trzecią bramkę w tym meczu i dał BKS-owi zwycięstwo.

Na koniec sezonu zasadniczego bydgoszczanie uplasowali się na czwartym miejscu, z siedmioma zwycięstwami i pięcioma porażkami na koncie. W półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pierwszego etapu rozgrywek – Hokejem Poznań lub ŁKH Łódź. Mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 19 marca.

Oliwa Hockey Team Gdańsk – BKS Bydgoszcz 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
bramki: Mariusz Przewoźny 18’, Artur Kazimierczak 38’, Jacek Juchniewicz 53’ – Michał Sochacki 1’, 37’, 56’, Mateusz Barański 27’.

BKS: Tomczyk, P. Rzepiński – Kowalski, Kunicki, Puchalski, Sochacki, Barański, Ł. Rzepiński, Tomczyk, Jurski, Kiliński, Małachowski, Szurgot, Iwanow, Niedzielski, Lietz, Woźniak, Kapelski.