Bydgoszcz
4C
Słonecznie
97% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 4 • L 4
8C
Pon
9C
Wt
14C
Sr
14C
Czw
17C
Pt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKuriozalny list prezydenta Torunia do dyrektor TVP Bydgoszcz. Poszło o rok… 1999
Michał Zaleski Toruń
06.07.2016 | 10:17

Kuriozalny list prezydenta Torunia do dyrektor TVP Bydgoszcz. Poszło o rok… 1999

Czy granica została przekroczona? - pyta na jednym z portali społeczniościowych dziennikarz, który ujawnił pismo skierowane do redaktor Anny Raczyńskiej.

Na zdjęciu: Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Fot. Wikipedia / archiwum

Osobliwe pismo skierowane przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego do dyrektor bydgoskiego oddziału Telewizji Polskiej Anny Raczyńskiej opublikował we wtorek na Facebooku dziennikarz Wojciech Giedrys. Włodarz grodu Kopernika uskarża się w nim na pominięcie zarządzanego przez niego miasta w jednym z materiałów.

Chodzi o wydanie „Zbliżeń” z 7 czerwca br. (sam list pochodzi z 10 czerwca – dod. red.) i wyemitowany wówczas materiał dotyczący siedemnastej rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w regionie kujawsko-pomorskim. 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty odwiedził zarówno Bydgoszcz, jak i Toruń. Ale w materiale rocznicowym pojawiły się wyłącznie zdjęcia z miasta nad Brdą. Prezydent Torunia nazwał to „niedopatrzeniem”. „Jestem głęboko rozczarowany (…) że materiał dotyczący rocznicy przyjazdu Ojca Świętego na ziemię kujawsko-pomorską ograniczył się jedynie do wizyty w Bydgoszczy” – czytamy w liście Michała Zaleskiego do redaktor Anny Raczyńskiej.

Pełne brzmienie listu prezentujemy poniżej – co sądzicie o jego treści? Czekamy na Wasze komentarze i opinie.

zaleski_tvpbydgoszcz_list

Powiązane treści