Bydgoszcz
10C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 10 • L 10
20C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
28C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŚwięto Wojska Polskiego: Będzie parada wojskowa, będą zmiany w komunikacji
DSCF7361
04.08.2017 | 12:35

Święto Wojska Polskiego: Będzie parada wojskowa, będą zmiany w komunikacji

Jak przed laty - ulicą Gdańską przejdzie defilada.

Na zdjęciu: Wojsko będzie świętować defiladowym krokiem.

Fot. Stanisław Gazda

Zbliża się 15 sierpnia, zbliżają się obchody Święta Wojska Polskiego. Tego dnia w uroczystościach uczestniczyć będą przedstawiciele najwyższych władz państwowych, wojskowych i samorządowych. W programie przewidziana jest przede wszystkim defilada wojskowa. To nowość, a raczej powrót do bydgoskiej tradycji…

Po mszy świętej w Kościele Garnizonowym (godz. 9.00) odbędzie się uroczysty Apel (godz. 11.30), przy ulicy Gdańskiej na wysokości Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Po nim, o godzinie 12.30 ulicą Gdańską (w rejonie LPKiW) przejdzie parada wojskowa.

To, że wojsko zdecydowało się na powrót do wieloletniej tradycji, a przy okazji na zaangażowanie bydgoszczan w świętowanie w większym niż do tej pory stopniu – jest zasługą Sekretarza Stanu w MON Bartosza Kownackiego.

W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami, zwłaszcza na ul. Gdańskiej w rejonie Inspektoratu Wsparcia SZ i LPKiW:

11 i 15.08.2017 r. Parada Wojskowa

W związku z organizacją Parady Wojskowej w dniu 15.08.2017 r. należy spodziewać się utrudnień w ruchu komunikacji autobusowej.

W dniu 11.08.2017 r. (piątek) – próba do uroczystości – w godz. od 09.00 do 12.30 chwilowe utrudnienia w ruchu na ulicy Gdańskiej.

W dniu 15.08.2017 r. (wtorek) w godz. od 09.30 do 13.30 zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ulica Gdańska pomiędzy ulicami Modrzewiowa i Zamczysko.

 Linia nr 52

Kursy do Podkowy będą realizowane trasą objazdową ulicą Modrzewiową (do al. St. Wyszyńskiego) – al. St. Wyszyńskiego z zawrotką na skrzyżowaniu Wyszyńskiego–Kamienna i al. Armii Krajowej.

Przystanek na trasie objazdowej: Leśne (ulica Modrzewiowa po skręcie w prawo z ulicy J. Sułkowskiego) – zatoka autobusowa dotychczas nieużywana kursy z Podkowy będą realizowane trasą objazdową: al. Armii Krajowej, St. Wyszyńskiego z zawrotką na skrzyżowaniu Wyszyńskiego – Kamienna i ulicą Modrzewiową (pod wiaduktem).

Przystanek na trasie objazdowej: Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek PKS-u);

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Leśne kierunek Podkowa, Modrzewiowa / Gdańska – w obydwu kierunkach, Las Gdański – w obydwu kierunkach, Myślęcinek – w obydwu kierunkach, Zamczysko / Gdańska – w obydwu kierunkach, Zamczysko / Armii Krajowej

Odjazdy z pętli „Podkowa” pozostaną niezmienione.

Kursy do Myślęcinka zostaną skrócone do pętli Dworzec Leśne; odjazdy z pętli Dworzec Leśne będą odbywały się z 5 minutowym opóźnieniem.

Odjazdy z pętli „Podkowa” pozostaną niezmienione.

 Linia nr 93

Kursy do i z Niw realizowane będą trasą czasowo zmienioną ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej.

Przystanki na trasie objazdowej: Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek linii nr 52), Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek PKS-u);

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Leśne kierunek Niwy, Modrzewiowa / Gdańska – w obydwu kierunkach, Las Gdański – w obydwu kierunkach, Myślęcinek – w obydwu kierunkach, Gdańska / Jeździecka – w obydwu kierunkach

Odjazdy z przystanków początkowych pozostaną niezmienione.

 Linia nr 94

Kursy do i z Żołędowa realizowane będą trasą czasowo zmienioną ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej.

Przystanki na trasie objazdowej: Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek linii nr 52), Jeździecka / Gdańska (przystanek linii nr 52), Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek PKS-u);

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Leśne kierunek Żołędowo, Modrzewiowa / Gdańska – w obydwu kierunkach, Las Gdański – w obydwu kierunkach, Myślęcinek – w obydwu kierunkach, Gdańska / Jeździecka – w kierunku Żołędowo.

Odjazdy z przystanków początkowych pozostaną niezmienione.

Powiązane treści