[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Aleja spacerowa przy 11 Listopada w końcu zostanie odnowiona. Ogłoszono przetarg

Dodano: 20.04.2022 | 11:10

Na zdjęciu: W I etapie rewitalizacji odnowiony zostanie odcinek od ul. Bukowej do bloku z numerem 15a.

Fot. Pit1233/Wikimedia Commons/archiwum

Aleja pomiędzy jezdniami ulicy 11 Listopada na osiedlu Leśnym ma wreszcie doczekać się zapowiadanego odnowienia. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie prac budowlanych. Przypomnijmy, że inwestycja trzy lata temu została wybrana przez mieszkańców w głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rewitalizacji pasa zieleni z aleją spacerową położoną pomiędzy jezdniami ulicy 11 Listopada to projekt BBO, który w 2019 roku zdobył najwięcej głosów mieszkańców na osiedlu Leśnym. – Głosowało na niego około pół tysiąca bydgoszczan – podkreśla urząd miasta. Po zwycięskim głosowaniu najpierw przyszedł czas na opracowanie dokumentacji projektowej i dokonania szeregu uzgodnień. Teraz ratusz ogłasza przetarg na wykonanie prac budowalnych. – W pierwszym etapie obejmą one odcinek od ul. Bukowej do bloku z numerem 15a. Prace po podpisaniu umowy zajmą około czterech miesięcy – zaznacza ratusz.

Przebudowa alei 11 Listopada Bydgoszcz – co się zmieni?

Projekt przebudowy charakterystycznej alei zakłada uporządkowanie i wymianę nawierzchni ciągu pieszego przy uwzględnieniu istniejącego przebiegu ścieżek. Sam główny ciąg pieszy ma zostać nieco zwężony – po remoncie jego szerokość ma wynosić 4,10 metra. – Zastosowane zostaną dwa rodzaje nawierzchni. Po północnej stronie będzie to szlachetna kostka betonowa, a po południowej, gdzie lokalizowane będą między innymi rabaty z nowymi nasadzeniami – ścieżka otrzyma nawierzchnię mineralną – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Wokół alei w ciągu 11 Listopada pojawią się także nowe ławki o różnych funkcjonalnościach, latarnie czy kosze na śmieci oraz nowe miejsca wypoczynku dla mieszkańców. – Całość wkomponowana zostanie w istniejącą już zieleń. Projekt zakłada również wymianę podłoża pod nowe nasadzenia młodych drzew i krzewów. Dotychczasowy drzewostan zostanie zachowany – obiecuje bydgoski magistrat.

Ratusz czeka na oferty chętnych wykonawców do 4 maja. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, rewitalizacja alei pomiędzy jezdniami alei 11 Listopada zakończyłaby się na przełomie lata i jesieni. Warto podkreślić, że w ostatnich dniach zakończyła się rewitalizacja przyległego do ulicy skweru Inwalidów Wojennych. Powstały nowe alejki, dosadzono kolejne drzewa i krzewy oraz ustawiono nowe ławki. Prace kosztowały prawie pół miliona złotych. Więcej szczegółów przeczytasz W TYM MIEJSCU.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments