[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaObchody 110-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 [ZDJĘCIA]
17.05.2022 | 09:30

Obchody 110-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski, Robert Sawicki

W sobotę, 14 maja odbył się jubileusz 110-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Po uroczystościach w operze odbył się przemarsz do budynku szkoły.

W obchodach wzięli udział absolwenci, uczniowie, nauczyciele, parlamentarzyści oraz przedstawiciele rządu i władz miejskich. Po oficjalnej części uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie przed gmachem opery, a następnie wyruszył marsz do gmachu szkoły przy ul. Świętej Trójcy.

Piękny jubileusz 110-lecia szkoły to historia nie tylko tej wielopokoleniowej społeczności, ale również niezwykle istotny i bogaty fragment dziejów naszego miasta. Budynek „Mechanika” to charakterystyczny punkt tej części Bydgoszczy. Niezmiennie pełen zaangażowanych pedagogów, osób nietuzinkowych, jak choćby sam patron, inż. dypl. Franciszek Siemiradzki. Życzę, aby nadchodzące lata przynosiły wciąż nowe okazje do rozwoju i doskonalenia – mówił prezydent Rafał Bruski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments