Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kultura12 chętnych na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Znamy ich nazwiska
Teatr Polski Bydgoszcz - SF
13.08.2020 | 10:06

12 chętnych na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Znamy ich nazwiska

Na zdjęciu: Teatr Polski w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wczoraj (12 sierpnia) odbyło się pierwsze posiedzenie komisji, która wybierze nowego dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ratusz podał nazwiska 12 kandydatów. 

Ogłoszenie konkursu na nowego szefa bydgoskiego teatru wiąże się z decyzją obecnego dyrektora Łukasza Gajdzisa, który w maju ogłosił, że będzie pełnił swoją funkcję jedynie do końca kadencji, która upływa pod koniec sierpnia. – Teatr w Bydgoszczy na zawsze pozostanie istotnym punktem w mej artystycznej karierze – napisał w specjalnym oświadczeniu ustępujący dyrektor. Podziękował także wszystkim partnerom i sponsorom, widzom oraz zespołowi teatru.

Zarządzeniem prezydenta Rafała Bruskiego, konkurs na nowego dyrektora został ogłoszony w czerwcu. Kandydaci mieli czas na nadsyłanie ofert do 27 lipca. Do bydgoskiego ratusza trafiło ich 12. Jak informuje urząd miasta, komisja konkursowa, która wyłoni nowego dyrektora bydgoskiego teatru, zebrała się w środę, 12 sierpnia. Podczas posiedzenia oceniła ona złożone oferty pod względem formalnym. – 10 kandydatów spełniło wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu, a dwie osoby, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zostaną poproszone o uzupełnienie dokumentów. Mają na to trzy dni – przekazuje ratusz.

Urząd miasta podał nazwiska 12 kandydatów, ubiegających się o fotel szefa Teatru Polskiego. Są nimi: Dariusz Zawiślak, Grzegorz Reske, Jerzy Lach, Justyna Łagowska, Krystian Nehrebecki, Sławomir Szczurek, Paweł Kleszcz, Rafał Matusz, Ryszard Adamski, Waldemar Raźniak, Wiesław Górski i Wojciech Stefaniak „Faruga”. Chętni do objęcia sterów bydgoskiej sceny to aktorzy (jak m.in. Nehrebecki czy Kleszcz) czy reżyserzy (jak m.in. Stefaniak czy Raźniak).

Kolejne posiedzenie komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na dyrektora TPB, odbędzie się 28 i 29 września. Podczas niego odbędą się rozmowy z kandydatami na to stanowisko.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
genucha Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
genucha
Gość
genucha

Kolejny dyrektor w mojej karierze zawodowej a my nie zarabiamy najniższej krajowej. Nikt o to niedba. Żenada

Powiązane treści