Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trzy gruntówki będą utwardzone ażurami. Listę kolejnych poznamy niebawem.

Dodano: 21.04.2022 | 06:34

Na zdjęciu: Drogowcy zapewniają, że kończą już prace nad listą kolejnych zadań związanych z utwardzaniem ulic płytami ażurowymi.

Fot. BB

Dwie ulice na Jachcicach i jedna na Łęgnowie zostaną utwardzone płytami ażurowymi. ZDMiKP zapewnia, że lista kolejnych tego typu inwestycji zostanie ogłoszona niebawem.

Utwardzenie ulic Kosmonautów oraz sięgacza ulicy Księcia Witolda na Jachcicach oraz fragmentu ulicy Okólnej na Łęgnowie to zadania, wybrane przez bydgoszczan w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. – Będzie to kontynuacja drogowych zadań na Jachcicach, które zostały zrealizowane w poprzednich latach. Wówczas to ażurowymi płytami zostały utwardzone między innymi ul. Partyzantów oraz pierwszy sięgacz przy ul. Księcia Witolda. Wkrótce zlecone zostaną też prace przy ul. Batalionów Chłopskich – przekazuje zarząd dróg.

Na Łęgnowie planowane jest natomiast utwardzenie ul. Okólnej od ul. Pionierów w kierunku ul. Spółdzielczej. Stanowi ona dojazd do kilku bloków. Wcześniej powstał tam też chodnik, a w ramach jednego z poprzednich zadań przebudowano wcześniej fragment ulicy prowadzący w kierunku ul. Żółwińskiej.


CZYTAJ TAKŻE: Nie ma pieniędzy na gruntówki. Środki na ten rok zostały już wyczerpane


ZDMiKP otworzył oferty w postępowaniu przetargowym na utwardzenie Kosmonautów, sięgacza Księcia Witolda i Okólnej. – Po ich dokładnym sprawdzeniu, podpisana zostanie umowa z wykonawcami, którzy będą mogli realizować inwestycje. Prace zajmą około miesiąca – przekazują drogowcy.

W 2022 roku, poza dokończeniem wstrzymanych inwestycji z zeszłego roku, utwardzone płytami zostały (bądź są w trakcie realizacji): Młyńska na Okolu (od Nadrzecznej do dawnego młyna), Szlakowa w Fordonie (od wjazdu do Biedronki do bloku nr 20), Grodziska na Szwederowie (od Nowej do szczytu pawilonu handlowego) oraz Katowicka na Miedzyniu (od Głogowskiej do Żywieckiej).

Drogowcy zapewniają, że kończą już prace nad listą kolejnych zadań związanych z utwardzaniem ulic płytami ażurowymi. W tym roku – poza BBO – miasto zabezpieczyło na ten cel blisko cztery miliony złotych. – Lista zadań konsultowana jest z radami osiedli. Priorytetem jest zachowanie ciągłości z ulicami, które mają już twardą nawierzchnię – podkreśla ZDMiKP. Dokładny spis kolejnych ulic utwardzonych tańszą metodą ma zostać opublikowany w najbliższym czasie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gumiś
Gumiś
2 lat temu

Czyli w ratuszu grają w karty z kumplami z partii o to któremu teraz utwardzić ulicę?