Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

25 kilometrów nowych dróg w gminie Koronowo. Ogłoszono przetarg na dokumentację

Dodano: 10.03.2023 | 16:13

Na zdjęciu: Gmina prowadzi postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji

Fot. Google Maps

Gmina Koronowo prowadzi postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy dróg gminnych.

W pierwszym przetargu opracowanie dokumentacji podzielono na siedem zadań. Przebudowę mają przejść ulice na OM Pieczyska, ul. Dworska w Morzewcu, ul. Rekreacyjna w Tryszczynie, ul. Nad Brdą w Tryszczynie, droga gminna w Okolu, droga gmina w Krąpiewie i droga w Gogolinie.

Jeżeli chodzi o OM Pieczyska to przebudowę mają przejść ulice Lipkusz, Zajęcza, Lisia, Azaliowa, Cyprysowa, Paprociowa, Konwaliowa, Grzybowa i Borowikowa oraz fragmenty dróg, które nie noszą żadnej nazwy. Przybliżona łączna długość dróg na OM w Pieczyskach podlegających przebudowie wynosi około 8393,5 mb.

Ulica Dworska w Morzewcu zostanie wyremontowana na długości 800 metrów, ul. Rekreacyjna w Tryszczynie na długości 1600 metrów, ul. Nad Brdą w Tryszczynie na długości 2800 metrów. W Okolu przebudowę ma przejść droga od Szkółki „Niedźwiedź” w kierunku tzw. dolnego Okola łącznie z dojazdami do domów położonych nieopodal Brdy. Mowa tutaj o 2,2 kilometrowym odcinku. Natomiast w Krąpiewie mieszkańcy doczekają się przebudowy drogi biegnącej od drogi wojewódzkiej nr 243 w kierunku centrum miejscowości, gdzie obecnie znajdują się tzw. płyty oraz od drogi wojewódzkiej nr 243 do centrum miejscowości przez tzw. „skrót”. W tym przypadku mowa o 1,4 kilometrowym odcinku. Oprócz tego nowa nawierzchnia ma także pojawić się w Gogolinie (odcinek 560 metrów).

Gmina ogłosiła też drugi przetarg. Ten podzielono na sześć zadań. Tutaj mowa o przebudowie ulic Kasprzaka, Krasickiego i Podgórnej w Koronowie, odcinka drogi gminnej Gogolinek-Chmielewo, drogi Nowy Jasiniec – Stary Jasiniec, drogi gminnej w Wilczu (od drogi powiatowej 990 m do posesji nr 47), drogi gminnej nr 80/1, 181, 162/5 w Witoldowie oraz ul. Stawowej we Wtelnie.

Jak poinformował burmistrz Koronowa daje to łącznie 25,67 km dróg. – Niektóre zadania są finansowane między innymi z funduszu sołeckiego oraz konsultowane z OKSM-mi – przekazał Patryk Mikołajewski.

Termin składania ofert mija 17 marca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jędruś
Jędruś
1 rok temu

Gmina która ma około 20 tys. mieszkańców, czyli mniej niż niejedno osiedle w Bydgoszczy. Tymczasem w Bydgoszczy na wielu osiedlach bieda z nędzą przez wieś pędzą, dzięki totalnie opozycyjnej względem mieszkańców działalności prezydenta Rafała Bruskiego.