Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnale25-latka sprawczynią pożarów w powiecie. Kobieta wpadła w ręce policji
zatrzymanie kobiety_ podpalenie poszycia leśnego powiat nakielski_ KPP Nakło
17.09.2018 | 11:46

25-latka sprawczynią pożarów w powiecie. Kobieta wpadła w ręce policji

Zatrzymanej kobiecie grozi teraz nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Kobieta została doprowadzona do policyjnego aresztu.

Fot. KPP Nakło nad Notecią

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego nakielskiej policji zatrzymali 25-letnią kobietę. Mieszkanka gminy Kcynia będzie odpowiadała za podpalenia lasów.

Kobiecie postawiono dwa zarzuty. – Dotyczą one umyślnego podpalenia poszycia leśnego w Gromadnie i Ludwikowie, przez co 25-latka sprowadziła bezpośrednie niebezpieczeństwa powstania pożaru, które zagrażało mieniu w wielkich rozmiarach – mówi mł. asp. Justyna Andrzejewska z biura prasowego komendy powiatowej policji w Nakle nad Notecią.

O pożarach poszyć, funkcjonariusze z powiatu nakielskiego byli informowani w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a w toku prowadzonych czynności ustalili, że za podpalenia może odpowiadać 25-latka. Mieszkanka jednej z podkcyńskich miejscowości została zatrzymana w miejscu zamieszkania.

Śledczy nie chcą ujawnić, czy podejrzana przyznała się do stawianych jej zarzutów. – Sprawa została skierowana do sądu, a za czyn grozi jej kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Andrzejewska.

Powiązane treści