Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolityka290 milionów złotych dla Akademii Muzycznej. Premier Morawiecki przyjechał do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
22.06.2020 | 22:32

290 milionów złotych dla Akademii Muzycznej. Premier Morawiecki przyjechał do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że Akademia Muzyczna otrzyma blisko 300 mln zł środków budżetowych na budowę kampusu.

Fot. Szymon Fiałkowski

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej do Bydgoszczy przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z mieszkańcami na rynku w Starym Fordonie, a później także z samorządowcami i przedsiębiorcami. 

Premier aktywnie włączył się w kampanię ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Na rynku w Starym Fordonie pojawili się zarówno zwolennicy obecnego prezydenta, jak i jego przeciwnicy, a w pewnym momencie musieli również interweniować funkcjonariusze policji.

Najpierw Mateusz Morawiecki dużo mówił o tym, że Polsce potrzebna jest równowaga władz. – Musi być równowaga między prezydentem i rządem, która pozwala szybko podejmować decyzje i sprawnie przejść do przodu. Tego potrzebuje Polska po epidemii – nie ukrywał Morawiecki. Premier chwalił prezydenta Dudę i dodawał dalej: – Pan prezydent dba o wszystkie inwestycje lokalne, stąd decyzja o budowie drogi S10 Toruń – Bydgoszcz, którą będziemy wspierać.

Nie zabrakło odniesień do głównego kontrkandydata Andrzeja Dudy w tych wyborach – Rafała Trzaskowskiego, który – według kilku sondaży – może wygrać w II turze z obecnym prezydentem. Premier wypomniał Trzaskowskiemu wypowiedź sprzed kilku dni. – To on (Trzaskowski – dop. red.) mówił parę dni temu, że nie był posłem cztery lata temu. Nie pamiętał nawet, że był posłem? – pytał Morawiecki i dodawał dalej: – Potem mówił – uwaga – że nie głosował przeciwko obniżce wieku emerytalnego. A głosował, czyli kłamał. Rafał, nie kłam!

Apelował do wyborców o mobilizację w niedzielę, kiedy odbędzie się pierwsza tura głosowania. Zgromadzeni na rynku w Starym Fordonie skandowali „pierwsza tura”. Morawiecki w czasie przemówienia mówił także o planowanej na najbliższą środę (24 czerwca) wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Złożył również deklarację powstania portu multimodalnego w Emilianowie.

Po wizycie w Starym Fordonie, premier Morawiecki udał się do Akademii Muzycznej przy ul. Gdańskiej, gdzie ogłosił przeznaczenie blisko 300 milionów złotych na budowę kampusu uczelni.

Panie premierze, mógł pan przecież podpisać tę swoją decyzję, zamknąć w kopertę, dać któremuś ze swoich urzędników, polecić, by ów urzędnik zadzwonił do mnie i ja bym przyjechał do Warszawy i odebrał tę kopertę. Pan tego nie uczynił, a zjawił się tutaj. To dla nas zaszczyt

– mówił w swoim przemówieniu prof. Jerzy Kaszuba. Szef rządu jest przekonany, że nowa Akademia Muzyczna będzie miejscem, w którym będą tworzyli artyści rozsławiający imię Polski i Bydgoszczy. Po wystąpieniach odbył się krótki koncert.

Na zakończenie wizyty w Bydgoszczy Mateusz Morawiecki wziął udział w spotkaniu z przedsiębiorcami w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
9 miesięcy temu

MATOŁuszek Bydgoszcz nie da się nabrać na twoje klamstwa

Leszek
Leszek
9 miesięcy temu

Tak zrealizujecie jak 100tys mieszkań ,1000000 aut elektrycznych ,budowa promu w Szczecinie ,100 mostów itd kłamstwa ,kłamstwa ,kłamstwa i tyle realizujecie panie MATOŁuszek

Powiązane treści