Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

5 powodów, dla których warto zamieszkać w Bydgoszczy!

Dodano: 04.10.2023 | 16:06

Na zdjęciu: Bydgoszcz oferuje nie tylko uroki Starego Miasta i rozległe tereny zielone, ale też różnorodne dzielnice i osiedla w atrakcyjnych lokalizacjach z udogodnieniami.

Fot. nadesłane

Bydgoszcz to miasto z prężnie rozwijającą się gospodarką, konkurencyjnymi cenami nieruchomości, przepiękną starówką i licznymi zielonymi terenami rekreacyjnymi. Jednak to nie wszystkie powody, dla których warto rozważyć zakup mieszkania w Bydgoszczy.

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz – miasto przyjazne inwestorom

Choć Bydgoszcz nie leży w ścisłym centrum Polski, to jej umiejscowienie na mapie, dostęp do międzynarodowego lotniska oraz dogodne skomunikowanie z portami morskimi w Gdańsku i Gdyni oraz innymi, większymi ośrodkami, takimi jak Warszawa, Poznań czy Szczecin, pozytywnie wpływa na możliwości rozwoju miasta i sprawia, że chętnie inwestują tu firmy z sektora logistyczno-magazynowego.

Oprócz tego, bydgoska gospodarka opiera się też na branży informatycznej, elektromaszynowej, narzędziowej, zbrojeniowej, środków transportu, elektronicznej i spożywczej. Miasto doceniają nie tylko polscy, ale też czołowi zagraniczni inwestorzy, np. Unilever czy Nokia Corporation. Rozwój biznesu aktywnie wspierają działania Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, posiadającego status Krajowego Klastra Kluczowego. Dla osób poszukujących zatrudnienia w Bydgoszczy to dobra wiadomość – firmy, które chcą zwiększać swoją konkurencyjność inwestują w zasoby kadrowe i pracowników z różnymi kompetencjami.

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz – oferta kulturalna i akademicka

Możliwości na rynku pracy przyciągają do miasta nie tylko wielu utalentowanych specjalistów, którzy mają tu szansę na rozwój kariery, ale też studentów wchodzących w dorosłe życie. Bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Collegium Medicum, Politechnika Bydgoska, Akademia Muzyczna oraz kilka niepublicznych szkół wyższych oferują możliwość studiowania na kierunkach technicznych, rolniczych, medycznych, artystycznych, humanistycznych i pedagogicznych. Bydgoszcz może pochwalić się także bogatą ofertą kulturalną, która spodoba się szczególnie miłośnikom muzyki, ale też filmu czy opery. Co roku odbywa się tu niemal 100 różnych festiwali i przeglądów artystycznych.

Mieszkania w Bydgoszczy – ciekawa architektura

Miasto charakteryzuje także wyjątkowo ciekawa zabudowa, dużą wagę przykłada się do rewitalizacji budynków. Dzięki silnym wpływom Berlina, z którego czerpano wzorce architektoniczne na przełomie XIX i XX wieku, można dziś podziwiać na terenie bydgoskiego Śródmieścia piękne przykłady zabudowań neoklasycystycznych, neogotyckich i neorenesansowych. Starówka z kolei reprezentuje krajobraz nadrzeczny oraz historycznie rozplanowane ulice i place miejskie wraz z reliktami gotyckimi i barokowymi. Oprócz tętniących życiem głównych szlaków, znajduje się tu mnóstwo bocznych alejek z małymi knajpami, alternatywnymi kawiarniami i ciekawymi restauracjami, które tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Bydgoszcz spodoba się także wielbicielom dobrego, nowoczesnego designu – znajduje się tu Przystań Bydgoszcz projektu APA Rokiccy, która w 2012 roku otrzymała tytuł Bryły Roku.

Nowe mieszkania Bydgoszcz – zielone tereny rekreacyjne

Ważnym atutem miasta jest duża ilość terenów zielonych, dzięki czemu bez problemu można się tu zrelaksować na łonie natury bądź aktywnie spędzić czas uprawiając ulubiony sport na świeżym powietrzu. Bydgoszcz znajduje się w bezpośrednim otoczeniu lasów i rzek – przez centrum miasta przepływa rzeka Brda. Tereny zielone zajmują ponad połowę obszaru całej przestrzeni miejskiej, to m.in. zadbane zieleńce, kompleksy leśne i przestrzenie Wyspy Młyńskiej. Miejscem wartym odwiedzenia jest z pewnością Myślęcinek – największy park miejski w Polsce, zlokalizowany w północnej części miasta, który zajmuje niemal 800 ha działkę z mnóstwem atrakcji dla każdego, niezależnie do wieku. Na terenie Bydgoszczy funkcjonuje też m.in. Ogród Botaniczny i Zoologiczny, Park Rozrywki, Park im. Kazimierza Wielkiego, Dolina Pięciu Stawów na Górzyskowie, Park Księżycowy na Błoniach, park ze stawem Balaton na Bartodziejach oraz Park Milenijny w Fordonie.

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz – atrakcyjne ceny

Bydgoszcz oferuje nie tylko uroki Starego Miasta i rozległe tereny zielone, ale też różnorodne dzielnice i osiedla w atrakcyjnych lokalizacjach z udogodnieniami. Deweloperzy stawiają tu do dyspozycji nabywców kolejne nowe mieszkania. Bydgoszcz dodatkowo zachęca do zamieszkania cenami znacznie niższymi niż w dużych miastach. Jedną z największych dzielnic jest Fordon, który prawie 50 lat temu był odrębnym miastem. Na Fordonie co rusz powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe, które są alternatywą dla bloków z tzw. wielkiej płyty. Jednym z deweloperów, który realizuje tam inwestycje jest Grupa Murapol.

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz – Fordon

Murapol Osiedle Akademickie położone jest w centrum Nowego Fordonu, przy ul. Akademickiej. W pobliżu inwestycji znajduje się długi ciąg szlaków rowerowo-pieszych, prowadzących m.in. przez Las Gdański do słynnego Myślęcinka. Murapol Osiedle Akademickie to wyjątkowe miejsce przeznaczone dla osób ceniących sobie zarówno bliskość terenów zielonych, jak i dostęp do wszelkich udogodnień metropolii. Dojazd do centrum Bydgoszczy i Starego Rynku zajmuje stąd zaledwie 15 minut.

Fordon od lat zdobywa serca przede wszystkim tych, którzy cenią sobie mieszkanie w bliskim otoczeniu zieleni. Dzielnica charakteryzuje się dostępnością terenów rekreacyjnych, a także rozwiniętą siecią komunikacji miejskiej i dobrą infrastrukturą. Budynki i mieszkania naszej inwestycji zaprojektowaliśmy tak, by pasowały zarówno singlom, jak i rodzinom z dziećmi, ale też studentom. Ci ostatni z pewnością docenią lokalizację Murapol Osiedla Akademickiego, bo w sąsiedztwie znajduje się Politechnika Bydgoska. To również ważny sygnał dla inwestorów szukających sprawdzonego sposobu na ulokowanie swojego kapitału – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

W ramach inwestycji deweloper zaprojektował 680 lokali w 8 budynkach o pięciu kondygnacjach naziemnych. Cztery z nich, z łączną liczbą 340 mieszkań, zostały już oddane do użytkowania. W ofercie dewelopera znajdują się gotowe do odbioru lokale w tych obiektach oraz w budynkach będących w trakcie realizacji. Klienci mogą wybierać spośród zróżnicowanych metraży i układów – od kawalerek, po 2-, 3- lub 4-pokojowe lokale.

W standardzie mieszkań na Murapol Osiedlu Akademickim deweloper oferuje pakiet antysmogowy, czyli nowoczesne filtry montowane w nawiewnikach okiennych, które chronią przed zanieczyszczeniami, alergenami czy owadami z zewnątrz. Z kolei technologia Home Management System zastosowana w budynkach pozwoli mieszkańcom na korzystanie z urządzeń smart home za pomocą aplikacji mobilnej. Ponadto, na terenie osiedla Grup Murapol przewidziała powstanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych dla miłośników niskoemisyjnych środków transportu.