Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 5 • L 3
5C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostki5 zalet naczyń z melaminy, które przekonają Cię do zakupu
cafe-768771_1280
12.10.2019 | 16:53

5 zalet naczyń z melaminy, które przekonają Cię do zakupu

Na zdjęciu:

Fot.

Naczynia z melaminy stanowią popularny wybór wśród restauratorów. Sprawdzają się do serwowania deserów i dań głównych. Zaletą tworzywa melaminowego jest przede wszystkim jej higieniczność. Miski, talerze czy kubki nie pochłaniają zapachów i są bezwonne. Dzięki temu układane na nich składniki zachowują swoje unikalne właściwości, aromaty oraz smak.

Co to jest melamina?

Melamina w pierwotnej postaci jest substancją bezwonną, krystaliczną. W procesie obróbki powstają z niej rozmaite przedmioty, w tym naczynia. Od pewnego czasu cieszą się one popularnością w branży gastronomicznej.

Szefowie kuchni oraz managerowie kupujący zastawę z melaminy (boagata oferta dostępna na przykład tutaj: https://sklep.technica.pl/melamina) zwracają uwagę na szereg zalet, jakie wykazuje tworzywo melaminowe. Warto jednak przestrzegać instrukcji obsługi i rekomendacji producenta. Zazwyczaj dotyczy ona temperatury dań serwowanych w naczyniach z tego tworzywa. Powinny to być raczej sałatki czy chłodne zupy, lepiej unikać gorących potraw, które mogłyby zmieniać smak pod wpływem kontaktu z tworzywem melaminowym.

Zalety zastawy z melaminy

Zastawa z melaminy może składać się z dowolnych naczyń. Najczęściej w jej skład wchodzą talerze (płaskie, deserowe i głębokie), kokilki, półmisy, patery, tace, pojemniki oraz miski z melaminy. Użytkownicy doceniają materiał, który cechuje:

  1. Elegancja – wszyscy szefowie kuchni wiedzą, że ważny jest nie tylko smak dań, ale też sposób ich serwowania. Często wybierają zastawę z melaminy, tworzywa, które poddane odpowiedniej obróbce do złudzenia przypomina kruchą porcelanę czy wyrafinowane szkło. Tworzywo melaminowe ma nad nimi tę przewagę, że występuje w różnych odcieniach i nie tłucze się.
  2. Wysoka wytrzymałość – jedną z największych bolączek restauratorów są nieustannie tłukące się talerze. Naczynia z melaminy, w przeciwieństwie do tych, wykonanych ze szkła czy porcelany wykazują wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Mogą wielokrotnie upaść na ziemię, nawet z większej wysokości, a i tak jest niewielkie prawdopodobieństwo, że ta sytuacja zostawi na nich ślad w postaci pęknięcia czy rysy.
  3. Ciekawe formy i kolory – tworzywo melaminowe wykazuje plastyczne właściwości. Można formować je dowolnie, tworząc ciekawe kształty misek, miseczek, salaterek. Okrągłe, ze skośnymi ściankami lub falowanym brzegiem
  4. Niska cena – wyposażenie lokalu gastronomicznego kosztuje i to sporo. Dlatego, zwłaszcza w początkowym etapie działalności warto poszukać oszczędności. Niska cena naczyń z melaminy stanowi atrakcyjną alternatywę dla drogiej ceramiki.
  5. Niewielka waga – dzięki niskiej wadze nawet cięższe dania serwowane na naczyniach melaminowych będą łatwe w serwowaniu. Sprawdzą się nie tylko w restauracjach stacjonarnych, ale też podczas spożywania posiłków w plenerze.

Te wszystkie zalety sprawiają, że zastawa z melaminy jest częstym wyborem w restauracjach i gospodarstwach domowych.

Naczynia z melaminy dla dzieci

Mając na uwadze wszystkie właściwości tworzywa melaminowego, można przyjąć, że wykonana z niego zastawa nadaje się nie tylko dla dorosłych, ale też dla maluchów. Naczynia z melaminy dla dzieci mają tę ogromną zaletę, że nie stłuką się przy pierwszym upadku. Wysoka wytrzymałość sprawia, że nawet najmłodsi mogą korzystać z miseczek, kubeczków oraz talerzyków. Inną zaletą jest estetyczny wygląd. Maluchy lubią dania, które zachwycają ich swoim wyglądem. Nawet szpinak czy brokuły serwowane w naczyniach z melaminy dla dzieci będą więc atrakcyjne dla małych smakoszy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści