Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

50 lat Pałacu Młodzieży. Prześlij wspomnienia związane z placówką

Dodano: 19.03.2024 | 19:09

Na zdjęciu: Pałac Młodzieży ma 50 lat.

Fot. Mariusz Guć

W 1974 roku Pałac Młodzieży otworzył swoje podwoje dla dzieci i młodzieży z Bydgoszczy i okolic. Z okazji 50-lecia placówka zachęca do przesyłania swoich wspomnień z uczestnictwa w zajęciach w budynku przy Jagiellońskiej.

W tym roku Pałac Młodzieży obchodzi jubileuszowe 50. urodziny. 19 lipca 1974 roku, wraz z otwarciem pobliskiego ronda Jagiellonów (wówczas XXX-lecia) swoją działalność rozpoczęła także placówka położona przy parku Ludowym. Ówczesna prasa chwaliła „nowy, wspaniały obiekt”, choć tuż przed lipcowym, komunistycznym świętem nie był jeszcze w pełni gotowy. – Zostały oddane do eksploatacji: sala widowiskowa, gimnastyczna, kawiarnia z zapleczem oraz sale do zajęć dydaktycznych – informował Ilustrowany Kurier Polski. W ramach obchodów rocznicy Manifestu Lipcowego z budowniczymi Pałacu spotkały się władze na czele z prezydentem miasta Wincentym Domiszem czy I sekretarzem Komitetu Miejskiego PZPR Franciszkiem Kiermaszem.

Przez 50 lat w Pałacu Młodzieży gościło tysiące osób. Placówka zachęca do kontaktu z nią wszystkich, którzy posiadają wspomnienia i cenne materiał związane z jej funkcjonowaniem. – Prosimy, by podzielili się Państwo swoimi wspomnieniami. Kto z Was brał udział w zajęciach z ruchu drogowego, szycia, chóru, a może innych? Czy posiadacie zdjęcia, unikatowe gazetki lub inne materiały? Czekamy na ciekawostki, pałacowe „smaczki” i wieści z dawnych lat – zachęca Dominik Wierski, rzecznik prasowy Pałacu.

CZYTAJ TAKŻE: 25 lat temu otwarto pierwszą galerię handlową w Bydgoszczy. Wspominamy Geanta!

Placówka przy Jagiellońskiejczeka na wspomnienia do 30 czerwca 2024 roku – można je przesyłać na adres moj.palac@palac.bydgoszcz.pl. Znajdą się one w jubileuszowej publikacji „Mój Pałac”, która ukaże się w połowie września w formie elektronicznej na stronie internetowej Pałacu Młodzieży.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments