[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacje676 urodziny Bydgoszczy. Wręczono wyróżnienia na uroczystej sesji Rady Miasta [ZDJĘCIA]
20.04.2022 | 14:04

676 urodziny Bydgoszczy. Wręczono wyróżnienia na uroczystej sesji Rady Miasta [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Ukraińskie miasta partnerskie Bydgoszczy: Czerkasy i Krzemieńczuk zostały uhonorowane medalami Kazimierza Wielkiego. W trakcie uroczystej, środowej (20 kwietnia) sesji Rady Miasta wręczono nagrody i stypendia.

Laurem Andrzeja Szwalbego uhonorowany został dr hab. Vadim Brodski, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a w jego imieniu nagrodę odebrali szef artystyczny Filharmonii Pomorskiej Mykoła Diadura oraz zastępca dyrektora Filharmonii Cezary Nelkowski. Laur Mariana Rejewskiego z rąk prezydenta miasta i przewodniczącej Rady Miasta odebrała lekkoatletka BKS-u Bydgoszcz Iga Baumgart-Witan. – Bardzo miło, że jestem doceniana w Bydgoszczy, mieście w którym mieszkam i w którym chcę zostać. Czuję, że jestem doceniona w mieście, jak i przez mieszkańców – powiedziała zawodniczka, która niebawem udaje się na zgrupowanie do Zakopanego.

Nagrodami uhonorowano także wykładowców: dr hab. inż. Łukasza Skowrońskiego z Politechniki Bydgoskiej oraz dr hab. Łukasza Jureńczyka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Stypendia dla wybitnych młodych naukowców otrzymali mgr Malwina Marciniak z Akademii Muzycznej i dr inż. Jakub Biesek z Politechniki Bydgoskiej oraz dla wyróżniających się studentów – mgr Justyna Durślewicz z Collegium Medicum i inż. Sebastian Wlaźlak z Politechniki Bydgoskiej. Stypendium artystyczne prezydenta miasta otrzymali Damian Kwiatkowski, aktor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki oraz Dariusz Gackowski, fotograf i reżyser filmów dokumentalnych o Bydgoszczy.

Nagroda artystyczna prezydenta miasta została wręczona dr Stefanowi Pastuszewskiemu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments