Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

7. Bydgoski Hackathon za nami!

Dodano: 24.03.2024 | 11:53

Na zdjęciu: 7. Bydgoski Hackathon

Fot. materiały prasowe

7. Bydgoski Hackathon za nami. Wydarzenie zorganizowane przez Bydgoski Klaster Informatyczny na stałe wpisało się w miejski kalendarz. Było aż 127 uczestników, którzy rywalizowali o miano najlepszego zespołu programistycznego. 

Wydarzenie odbywało się w dniach 15-16 marca bieżącego roku. Była to już siódma edycja Bydgoskiego Hackathonu #BKIhack. Wzięło w nim udział aż 127 uczestników, którzy w ciągu 24 godzin rywalizowali o miano najlepszego zespołu programistycznego. Już po raz trzeci miejscem rywalizacji programistów były Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Bydgoski Hackathon od siedmiu lat jest organizowany przez Bydgoski Klaster Informatyczny i bydgoską społeczność IT. Przed przedstawicielami bydgoskich firm technologicznych mieli okazję zaprezentować się prawdziwi pasjonaci programowania. Sami najzdolniejsi i najambitniejsi uczniowie i studenci szkół i uczelni wyższych współpracujących z Bydgoskim Klastrem Informatycznym.

Hackathon był podzielony na dwie kategorie – JUNIOR i OPEN. W tym roku uczestnicy szukali sposobów na walkę z takimi zjawiskami w cyfrowym świecie, jak: hejt, mowa nienawiści, cyberprzestępczość i przebodźcowanie technologią.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministra Cyfryzacji, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Strategicznymi partnerami wydarzenia byli: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

CZYTAJ TAKŻE: Powstanie gra planszowa Monopoly, która będzie dedykowana Bydgoszczy!

7. Bydgoski Hackathon – Laureaci

Kategoria JUNIOR:

  • 1. CODE NERDS – Joachim Hodana, Bartosz Kluska, Jakub Baka, Dominik Krakowiak

  • 2. LOS DESPERADOS – Jakub Adamiak, Danylo Sipailo, Lena Bagińska

  • 3. DEV_NULL – Wiktor Persak, Bartosz Wołoszyn, Varvara Lepshova, Bożena Kamińska

Kategoria OPEN:

  • 1. GIT HAPPENS – Igor Olszewski, Maja Stasiewicz, Łukasz Miklas, Dawid Bobowski, Mateusz Urban

  • 2. FELLOWSHIP – Dawid Stefański, Jan Drzażdżyński, Krzysztof Jusiak, Oskar Bartoszyński, Michał Matela, Dawid Kraiński

  • 3. DEBUG DEMONS – Wiktor Kozakowski, Sebastian Mrowiński, Maciej Świtalski, Miłosz Jacoszek, Jakub Kordella, Maciej Żelazkiewicz

Natomiast nagrody specjalne „za koleżeńską postawę i pomoc wtedy, kiedy najbardziej potrzeba” otrzymały Krystyna Kapelewska, Aleksandra Nalazek i Lena Bagińska.

Dyplomy, puchary i nagrody wręczyli: Jakub Tomczewski (Prezes Bydgoskiego Klastra Informatycznego), Zbigniew Ostrowski (Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego) i Łukasz Krupa (Zastępca Prezydenta Bydgoszczy), podkreślając znaczenie inicjatyw technologicznych dla lokalnej społeczności i gospodarki.

0 0 votes
Article Rating
Julia Januszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments