Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa wersja popularnej gry planszowej. Będzie dedykowana Bydgoszczy!

Dodano: 23.03.2024 | 09:14

Na zdjęciu: Powstanie Monopoly Bydgoszcz

Fot. Julia Januszewska

Już jesienią ma powstać gra planszowa dedykowana Bydgoszczy. Będzie to świetnie wszystkim znane Monopoly!  Proces tworzenia gry niedługo ma się rozpocząć. 

Bydgoszcz doczekała się wstępnego planu tworzenia gry Monopoly dedykowanej miastu. Przygotowania do wcielenia tego planu w życie trwały około 2 lata, ponieważ prowadzone były rozmowy o tym przedsięwzięciu, a Bydgoszcz czekała w kolejne do realizacji projektu. W Polsce istnieje już kilkanaście lokalnych wersji planszówki.

W ciągu najbliższych tygodni/miesięcy zbierane będą propozycje odnośnie tego, jak ma wyglądać plansza i jakie obiekty mają się na niej znajdować. Będą to najbardziej popularne budynki i instytucje w mieście. Prawdopodobnie w planie gry zostaną uwzględnione również lokalne bydgoskie biznesy, firmy i instytucje komercyjne, które będą chciały być partnerem tego projektu. Do momentu samej premiery nie będzie ujawnione jak gra będzie wyglądać.

– Chcemy zaangażować lokalną społeczność w przygotowanie planszy, ale również kart do gry. Bydgoska gra Monopoly będzie miała premierę jesienią tego roku. Miasto Bydgoszcz ogłosi również konkurs dla mieszkańców na najdroższe pole na tej planszy. Chcemy, aby to bydgoszczanie wybrali obiekt lub instytucję, która w ich opinii powinna być najbardziej uhonorowanym polem – mówił Łukasz Krupa – mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza edycja RestaurantWeek w Bydgoszczy. Sprawdziliśmy Migavkę! 

– Ciesze się, że możemy rozpocząć pracę nad grą Monopoly Bydgoszcz. Rozmowy o tym trwały już od jakiegoś czasu i to teraz stwierdziliśmy, że to jest ten moment, najlepszy dla miasta, aby miało swoją personalizowaną edycję gry Monopoly. Przed nami jest teraz dość żmudny proces pozyskiwania partnerów oraz decydowania co konkretnie znajdzie się na planszy. – mówił Szymon Guz – przedstawiciel firmy Winning Moves.

– Jest to jedna z moich ulubionych planszówek. Dzięki Monopoly możemy nauczyć się trochę o naszej tożsamości, o miejscach atrakcyjnych w naszym mieście, a takich nie brakuje. Ten projekt jako lokalnego przedsiębiorcę bardzo mnie cieszy i nie mogę doczekać się jesieni, kiedy będziemy mogli tą grę w pełnej okazałości zobaczyć. – dodała Daria Kieraszewicz – współzałożycielka Muzeum Mydła i Historii Brudu

Gra Monopoly ma trafić do sprzedaży już jesienią! Na przełomie października lub listopada będzie można dostać ją w sklepach z grami planszowymi, lokalnych księgarniach oraz jednostkach urzędu miasta.

0 0 votes
Article Rating
Julia Januszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
3 miesięcy temu

Super inicjatywa ! W moje ocenie na planszy powinno znaleść się miejsce dla najważniejszego miejsca dla wszystkich fanów planszówek w Bydgoszczy . Centrum Gier Pegaz ! Bez tego cudownego miejsca trudno sobie wyobrazić Bydgoszcz!

Rafał
Rafał
3 miesięcy temu

Super pomysł. Jak również jestem za tym, aby sklep PEGAZ jako serce Bydgoszczy w kwestii gier planszowych, który jest lubiany przez dzieci jak i dorosłych zajął godne i adekwatne miejsce na planszy Monopoly.

Bartek
Bartek
3 miesięcy temu

Pegaz to miejsce, który łączy wszystkich fanów planszówek i karcianek.
Zawsze profesjonalni w swojej pracy a zarazem przyjacielscy dla każdego gościa.

Pegaz musi być w Monopoly 🙂

Aleks
Aleks
3 miesięcy temu

Super! Mam nadzieję, że Pegaz zagości na planszy jako serce „planszówkowego” kujawsko-pomorskiego 🙂

Mikołaj
Mikołaj
3 miesięcy temu

Super sprawa! Jak gra planszowa o Bydgoszczy, to musi zawierać najlepszy lokal planszówkowy w tym mieście: Centrum Gier Pegaz!