Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozszerzona strefa parkowania skuterów w mieście. O kolejne dwa osiedla

Dodano: 21.07.2019 | 11:33

Na zdjęciu: Skutery elektryczne operatora blinkee.city pojawiły się na bydgoskich ulicach z początkiem maja.

Fot. Szymon Fiałkowski

Do dyspozycji mieszkańców na razie jest 35 takich pojazdów, jednakże niewykluczone jest to, że jeszcze latem ich liczba się zwiększy. Póki co, powiększona jest strefa darmowego parkowania skuterów.

Mieszkańcy Bydgoszczy pierwsze skutery zaczęli wypożyczać już pod koniec kwietnia. Operator pojazdów – blinkee.city określił też strefy, w których należy zostawić skuter. Dotąd w Bydgoszczy obejmowała ona rejony Śródmieścia, część Górnego Tarasu, Błonia i Bartodziejów, a w weekendy poszerzono ją o Myślęcinek. Konieczność zaparkowania w strefie (aplikacja uniemożliwia zakończenie korzystania z usługi poza jej obszarem) nie oznacza, że skuterem należy poruszać się tylko w jej obrębie. – Pojazdem można poruszać się tam, gdzie chcemy – mówią przedstawiciele operatora.

W mijającym tygodniu blinkee.city poinformowało o powiększeniu strefy parkowania skuterów w mieście. Dołączono do niej dwie nowe dzielnice: Górzyskowo i Osową Górę, zaś dotychczas istniejące: Bartodzieje, Osiedle Leśne, Wzgórze Wolności i Wyżyny zostały poszerzone. Niewykluczone, że jeszcze w wakacje na bydgoskie ulice wyjadą kolejne skutery, których obecnie dostępnych jest 35.

Jak działa system wypożyczania elektrycznych skuterów?
Najpierw należy pobrać na swój smartfon aplikację, za pomocą której można znaleźć najbliższy skuter i go zarezerwować. Czas na dojście do skutera wynosi 15 minut. Następnie za pośrednictwem aplikacji należy odblokować pojazd, a potem nałożyć na głowę nakładkę higieniczną i kask (znajdują się one w schowku). Po zakończeniu jazdy należy zaparkować skuter na publicznie dostępnym parkingu, schować kask do schowka i zakończyć użytkowanie pojazdu w aplikacji.

Koszt wypożyczenia skutera wynosi 69 groszy za minutę (dla studentów stawka wynosi 59 groszy). Każda minuta postoju wymaga od użytkownika zapłaty 9 groszy. Maksymalna opłata całodzienna za korzystanie ze skutera to 89 złotych.

Z pojazdów mogą korzystać osoby posiadające prawo jazdy kategorii A, AM, B lub A1 i A2 oraz osoby bez prawa jazdy urodzone przed dniem 19 stycznia 1995 roku. Aplikacja Blinkee.city działa również w pozostałych miastach, gdzie znajdują się skutery – także poza granicami Polski. Maksymalna prędkość skuterów to 45 km/h.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments