Dęby Osielsko mistrzem Bałtyckiej Ligi Baseballu

Dodano: 14.10.2019 | 09:09

Na zdjęciu: Dęby Osielsko.

KWK Construction Dęby Osielsko obroniły tytuł mistrza Bałtyckiej Ligi Baseballu. W finale, rozegranym w niedzielę w Osielsku, KWK Construction Dęby pokonały Piratów Władysławowo 11:6.

Do sukcesu w meczu finałowym poprowadził osielszczan miotacz Mateusz Gralak. W ataku KWK Construction Dęby zaprezentowały wyrównany zespół, w którym 8 zawodników zapisało się w protokole asystami punktowymi lub obiegami. Po wyrównanym początku meczu kluczowa okazała się V runda, w której osielszczanie zdobyli aż 7 obiegów i „odjechali” rywalom z remisu 3:3 na prowadzenie 10:3.

KWK Construction Dęby Osielsko przed rokiem triumfowały w pierwszej edycji Bałtyckiej Ligi Baseballu, Piraci Władysławowo zajęli wówczas trzecie miejsce. Po sukcesie ubiegłorocznych rozgrywek, w tym sezonie do udziału w BLB zgłosiło się aż 17 klubów, tworząc najliczniejszą ligę baseballową nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Wschodniej. Po fazie zasadniczej, rozegranej w trzech grupach, 8 drużyn zakwalifikowało się do fazy play-off, a pozostałe rozegrały turnieje o końcową klasyfikację w grupach. W wyniku rozegranych ćwierćfinałów i półfinałów do finału awansowały KWK Construction Dęby i Piraci – zespoły te już w fazie grupowej stoczyły zaciętą walkę o I miejsce w Grupie Zachodniej BLB. O brązowy medal BLB zagrają za tydzień w „małym finale” Yankees Działdowo i Stal Kutno.

W roku jubileuszu 25-lecia powstania UKS Dęby Osielsko baseballiści tego klubu wywalczyli złote medale w Bałtyckiej Lidze Baseballu (seniorzy, II zespół) oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (drużyna U23). I drużyna seniorów wywalczyła w jubileuszowym sezonie II miejsce w Kwalifikacjach Pucharu Federacji (europejskie rozgrywki pucharowe), wicemistrzostwo Polski w Ekstralidze oraz II miejsce w Pucharze Polski. Baseballiści KWK Construction Dębów zapewnili sobie tym samym prawo reprezentowania Polski również w przyszłorocznych europejskich pucharach, ponieważ dublet w Ekstralidze i PP zdobyła Stal Kutno. Z 25 lat działalności klubu Dęby Osielsko aż 18 sezonów spędziły w najwyższej klasie rozgrywkowej i wywalczyły 11 medali (1 złoty, 8 srebrnych i 2 brązowe).