Dwucyfrówka we Włocławku, niespodzianka w Bydgoszczy. Sobota w IV lidze

Dodano: 26.09.2020 | 19:18

Na zdjęciu: Chemik Moderator i KS Brzoza przegrały sobotnie mecze.

Wiele bramek, hat-tricki i niespodzianki – tak w skrócie wyglądały mecze 9. kolejki IV ligi.

Bardzo wysokie zwycięstwa odnieśli piłkarze z Włocławka. Włocłavia wygrała 8:0 w Gniewkowie (hat-trick w 16 minut Kuropatwińskiego), a Lider rozbił Cuiavię Bank Spółdzielczy aż 10:1. Przypomnijmy, że w zespole biało-zielonych doszło w tym tygodniu do zmiany trenera. Michała Nadolskiego zastąpił Tomasz Drobny.

Obie drużyny znajdują się na czele tabeli, a tuż za nimi plasuje się Sportis Łochowo, który w sobotę wygrał 3:0 z Pogonią Mogilno po bramkach Miłka, Góry i Dimitrova. Ważne zwycięstwo odniosła także Wda Świecie, która wygrała 2:0 z BKS-em Bydgoszcz. Do siatki trafiali Bartosz Czerwiński i Tymoteusz Majka.

Dobrą formę potwierdziła Kujawianka Izbica Kujawska, która przed tygodniem odebrała punkty Zawiszy, a teraz pokonała na wyjeździe Kujawiaka Kowal (3:2). Z dołu tabeli ucieka także Lech Rypin, który pokonał KS Brzoza 4:2. Hat-tricka zdobył w tym spotkaniu Takenori Kuroi.

Zawiedli piłkarze Chemika Moderatora, którzy przegrali u siebie z Chełminianką Chełmno.  W I połowie działo się niewiele. Po zmianie stron Oskar Andrzejewski wyprowadził gości na prowadzenie. Chemik zdołał wyrównać po golu Szymona Maziarza, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W samej końcówce Mateusz Płóciennik dobrze przymierzył z wolnego i dał zwycięstwo podopiecznym Patryka Zarosy.

Do niespodzianki doszło też w Aleksandrowie Kujawskim. Miejscowe Orlęta wygrały ze Spartą Brodnica 3:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Ostatni mecz 9. kolejki IV ligi rozpocznie się o godz. 19:46. Zawisza podejmie Legię Chełmża.