Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak będzie rozbudowywana Bydgoszcz? Ratusz pokazuje projekt nowego dokumentu

Dodano: 07.06.2021 | 09:57

Na zdjęciu: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego to strategiczny dokument planistyczny.

Fot. BB

Dziś (7 czerwca) rozpoczęły się ponowne konsultacje projektu nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Bydgoszczy. Z dokumentem można zapoznać się do 31 lipca, a uwagi można składać do 31 sierpnia.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego to strategiczny dokument planistyczny. Określa on nie tylko funkcje danych obszarów Bydgoszczy, ale również to, jak ma wyglądać infrastruktura techniczna, drogowa czy kolejowa. Studium nie stanowi prawa miejscowego, ale każdy plan zagospodarowania przestrzennego musi być zgodny z jego zapisami. Obecnie obowiązujący dokument pochodzi z 2009 roku – wraz ze zmianami w strukturze przestrzennej miasta konieczne jest jego zaktualizowanie.

Pierwsze konsultacje nowego studium odbyły się wiosną i latem 2019 roku. Podczas nich wysłano 205 ankiet, jednak pod częścią z nich podpisało się więcej osób. Stąd też ostateczna liczba osób, firm i stowarzyszeń, które złożyły uwagi do projektu, wyniosła 2168. Ankietowani zgłosili 3600 postulatów. – Niektórzy bardzo się zaangażowali w te ankiety i podali nam wartościowe wnioski. Każdy z nich analizujemymówiła w lutym 2020 roku dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anna Rembowicz-Dziekciowska.

Najwięcej uwag mieszkańców dotyczyło sprzeciwu wobec wyznaczenia w dalekiej perspektywie obszaru zabudowy mieszkaniowej w rejonie ogródków działkowych przy ulicy Inwalidów, zakazu dopuszczania zabudowy na górnym tarasie Fordonu, zwiększenia ilości zieleni, ochrony drzewostanu, infrastruktury transportowej czy zwiększenia wysokości budowy w rejonie centrum miasta.

Jak będzie rozbudowywana Bydgoszcz? Ratusz pokazuje projekt nowego dokumentu

Zobacz również:

Uwagi bydgoszczan do studium zagospodarowania miasta

Od dziś (7 czerwca) do 31 lipca MPU ponownie udostępnia projekt studium wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Jest on dostępny do wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej pracowni (mpubydgoszcz.rbip.mojregion.info). Projekt zostanie też poddany dyskusji publicznej, która odbędzie się 23 czerwca o godzinie 16:00 w Zespole Szkół Elektronicznych (Karłowicza 20).

Dyskusja zostanie przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego i środków ostrożności, zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego osoby chcące wziąć udział w dyskusji publicznej proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa mailowo pod adresem: mpu@mpu.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod numerem 52-58-58-105 do piątku 18 czerwca 2021. Stosownie do sytuacji sanitarno-epidemiologicznej organizujący dyskusję zastrzega możliwość organizacji dyskusji tylko w formie on-line lub zmiany miejsca dyskusji, o czym osoby zgłaszające chęć wzięcia udziału zostaną poinformowane (prosimy, aby w tym celu pozostawić dane do kontaktu) – informuje urząd miasta.

Uwagi mogą zgłaszać osoby prawne i fizyczne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej: w formie papierowej na adres Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy (ul. Grudziądzka 9-15), za pomocą poczty elektronicznej na adres mpu@mpu.bydgoszcz.pl oraz za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP za pomocą formularza zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie mpubydgoszcz.rbip.mojregion.info. Treść uwagi powinna zawierać imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej, adres zamieszkania albo siedziby oraz oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy. Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 sierpnia 2021.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
3 lat temu

Jakie zagospodarowanie przestrzenne? Wystarczy przejechać się na Piaski Dolne i zobaczyć jak przestrzegane są warunki planu zagospodarowania przestrzennego…zapraszam…

Anna
Anna
3 lat temu

Tzn?

Violetta
Violetta
2 lat temu

Pewnie !Jeszcze więcej betonu . Zabrać ludziom działki ,miejsce wypoczynku i wytchnienia to najlepiej potraficie robić . Budowa mieszkań na Inwalidów to absurd .Okolice starego wysypiska śmieci, Remondisu i kolei . Zostawcie emerytom ich oazę spokoju .