Grała piłkarska III liga. Jak poradziły sobie zespoły z regionu?

Dodano: 22.08.2021 | 20:02

Na zdjęciu: Piłkarze Olimpii Grudziądz mają komplet punktów po czterech kolejkach III ligi.

W weekend (21/22 sierpnia) rozegrana została czwarta kolejka gier w grupie II piłkarskiej III ligi. Swoje mecze wygrały dwie drużyny z regionu.

W sobotę, swój pierwszy punkt w ligowych rozgrywkach zdobył bydgoski Zawisza. Zespół Piotra Kołca zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Gola dla „niebiesko-czarnych” strzelił w 11 minucie Maciej Koziara. Po przerwie, wyrównujące trafienie dla gospodarzy padło za sprawą Piotra Łysiaka, który pokonał bramkarza Zawiszy… bezpośrednio dośrodkowując z rzutu rożnego.

III LIGA, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – 4 KOLEJKA – 21.08.2021 R.
KOTWICA KOŁOBRZEG – ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1 (0:1)
Bramki: Piotr Łysiak 56′ – Maciej Koziara 11′

ZAWISZA: Dumieński – Wędzelewski, Jastrzembski, Paliwoda, Mat. Oczkowski – Witucki (72′ Brzeziński), Maciejewski – Piekuś (72′ Sochań), Mielcarek, Koziara – Okuniewicz (67′ Żylski).

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła z kolei toruńska Elana. Na własnym stadionie, zespół z grodu Kopernika bardzo pewnie pokonał Stolem Gniezno 5:1. Bramkarza gości trzykrotnie pokonał Łukasz Witucki, a po jednej bramce dołożyli Michał Szczyrba i Dominik Pisarek. Honorową bramkę dla drużyny z Gniezna strzelił Cezary Bać. Zespół trenera Piotra Kieruzela w tabeli po czterech kolejkach zajmuje ósmą pozycję.

ELANA TORUŃ – STOLEM GNIEZNO 5:1 (2:0)
Bramki: Łukasz Witucki 16′, 47′, 50′, Michał Szczyrba 36′, Dominik Pisarek 89′ – Cezary Bać 80′

ELANA (skład wyjściowy): Trojanowski – Pawlicki, Świeciński, Włodyka, Rybacki, Szczyrba, Niemiec, Kowalski, Munoz Nogales, Lenkiewicz, Witucki.

Jako jedyny zespół z regionu, punktów w czwartej kolejce III ligi nie zdobyła janikowska Unia. Na własnym stadionie, unici przegrali z Sokołem Kleczew. O wygranej gości zadecydowało trafienie z 18 minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kołodziej. Dla drużyny Artura Polehojki była to druga porażka w tym sezonie.

UNIA JANIKOWO – SOKÓŁ KLECZEW 0:1 (0:1)
Bramka: Krzysztof Kołodziej 18′

UNIA: Sztekler – Beta, Krysztopowicz, Urbański, Kowalski – Goździk, Kryszak – Kędziora, Konieczny, Gomez – Zagdański.

Nie do zatrzymania za to jest grudziądzka Olimpia. Biało-zieloni odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo i jako jedyny zespół mają komplet dwunastu punktów na koncie. Zespół Marcina Płuski pokonał na własnym stadionie Jarotę Jarocin 4:1. Bohaterem spotkania został Jakub Bojas, który trzykrotnie kierował piłkę do siatki rywali, jedno trafienie dołożył Patryk Leszczyński.

III LIGA, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – 4 KOLEJKA – 22.08.2021 R.
OLIMPIA GRUDZIĄDZ – JAROTA JAROCIN 4:1 (1:1)
Bramki: Jakub Bojas 38′, 47′, 50′, Patryk Leszczyński 59′ – Marcin Maćkowiak 6′

OLIMPIA (skład wyjściowy): Olszewski – Karankiewicz, Warcholak, Witasik, Wicki – Cabrera, Glak, Cywiński, Leszczyński, Kaczmarek – Bojas.

W następnej, piątej kolejce już w piątek (27 sierpnia) swój mecz rozegra Unia Janikowo, która o punkty powalczy na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska (17:00). W sobotę (28.08), Zawisza zagra w Przodkowie z GKS-em (15:00), a Olimpia Grudziądz w Kleczewie z Sokołem (17:00), zaś w niedzielę (29.08), Elanę Toruń czeka wyjazdowy pojedynek ze Świtem Skolwin/Szczecin (17:00).