Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzełamanie Zawiszy. „Niebiesko-czarni” z pierwszym punktem i golem w III lidze
Maciej Koziara
21.08.2021 | 22:02

Przełamanie Zawiszy. „Niebiesko-czarni” z pierwszym punktem i golem w III lidze

Na zdjęciu: Maciej Koziara strzelił gola dla Zawiszy w meczu z Kotwicą Kołobrzeg.

Serię trzech wyjazdowych spotkań w III lidze, piłkarze bydgoskiego Zawiszy rozpoczęli od remisu w pojedynku czwartej kolejki w Kołobrzegu z Kotwicą.

Trzy mecze – trzy porażki po 0:2: u siebie z Jarotą Jarocin i Olimpią Grudziądz oraz na wyjeździe z Sokołem Kleczew – taki był dotychczasowy bilans „niebiesko-czarnych”. Kotwica z kolei po porażce na inaugurację ze Świtem Skolwin/Szczecin 2:3, dwa kolejne mecze wygrała: 5:0 z Kluczevią Stargard oraz 2:1 w Gdyni z Bałtykiem.

ZAPIS RELACJI LIVE: KOTWICA KOŁOBRZEG – ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1

W składzie Zawiszy na dzisiejsze spotkanie w ogóle nie było Oskara Fursta (nie znalazł się ostatecznie w meczowej osiemnastce), natomiast trener Piotr Kołc zdecydował się na posadzenie na ławce rezerwowych Korneliusza Sochania oraz Kamila Żylskiego, a do wyjściowej jedenastki powrócili Mateusz Oczkowski oraz Adam Paliwoda. Na szpicy zagrał Piotr Okuniewicz.

Mecz dla „niebiesko-czarnych” ułożył się bardzo dobrze. W jedenastej minucie, po wyrzucie piłki z autu na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Koziara. Uderzył tak, że bramkarz Kotwicy nie miał szans na skuteczną interwencję. To było premierowe trafienie Zawiszy w III lidze, na które trzeba było czekać w sumie aż 281 minut. Później więcej z gry mieli miejscowi, ale w bramce świetnie spisywał się Dumieński, który obronił dwa groźne uderzenia.

W 56 minucie był remis. Do wyrównania doprowadził kapitan Kotwicy Piotr Łysiak, który strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Po chwili, miejscowi mogli objąć prowadzenie, ale znów znakomicie spisał się Dumieński, parując na rzut rożny piłkę po strzale głową Koźlika. Po bydgoskiej stronie, aktywny w ofensywie był Koziara. Po jego strzale, to bydgoszczanie mieli korner, ale następnie strzał Mielcarka został zablokowany.

Pojedynek w Kołobrzegu zakończył się remisem, a Zawisza zdobył swój pierwszy punkt w tym sezonie. W sobotę (28 sierpnia), w meczu piątej kolejki, „niebiesko-czarni” zagrają na wyjeździe z GKS-em Przodkowo. Początek pojedynku o 15:00.

III LIGA PIŁKI NOŻNEJ, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – SEZON 2021/2022 – 4 KOLEJKA – 21.08.2021 R.
KOTWICA KOŁOBRZEG – ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1 (0:1)
Bramki: Piotr Łysiak 56′ – Maciej Koziara 11′

KOTWICA: Pogorzelec – Pogorzelec – Gawron, Łysiak, Chromiński, Kalupa, Goncerz, Aleksiuk, Kozajda, Koźlik, Jagodziński, Obst.

ZAWISZA: Dumieński – Wędzelewski, Jastrzembski, Paliwoda, Mat. Oczkowski – Maciejewski, Witucki (72′ Brzeziński) – Piekuś (72′ Sochań), Mielcarek, Koziara – Okuniewicz (67′ Żylski).

Sędziował: Wojciech Płókarz (Gdańsk).
Żółte kartki: Koziara, Dumieński, Mielcarek, Maciejewski (Zawisza).