Patrycja Balmas poza Pałacem. Bydgoskie siatkarki przegrały ligowy mecz w Rzeszowie

Dodano: 14.01.2022 | 22:37

Na zdjęciu: Mariana Cassemiro skończyła zaledwie osiem ataków w meczu w Rzeszowie.

Patrycja Polak-Balmas nie dokończy sezonu w barwach Polskich Przetworów Pałacu. Bydgoskie siatkarki w piątkowy (14 stycznia) wieczór przegrały w meczu 15 kolejki Tauron Ligi w Rzeszowie 1:3.

Informacja o tym, że Patrycji Polak-Balmas w barwach Pałacu w dalszej części sezonu już nie zobaczymy w barwach Pałacu, pojawiła się na kilka godzin przed meczem bydgoskiej drużyny w Rzeszowie. Sama zawodniczka tłumaczyła tę decyzję względami zdrowotnymi. Przypomnijmy, że kilka dni temu klub z Bydgoszczy ogłosił rozwiązanie kontraktu z przyjmującą z Czarnogóry Tatjaną Bokan.

Bydgoszczanki już bez tych dwóch zawodniczek w składzie zagrały na rozpoczęcie piętnastej kolejki z Developresem Rzeszów. Zespół Alessandro Lodiego w starciu z liderem tabeli pokazał się jednak z dobrej strony. Pałac wygrał pierwszego seta 25:18, drugiego w takich samych rozmiarach przegrały. W trzecim wyrównana walka toczyła się do stanu 15:15. Potem rzeszowianki odskoczyły po skutecznych atakach Kary Bajemy, a gdy dwa razy w aut zaatakowała Cassemiro, zrobiło się 21:16 dla miejscowych, które partię wygrały 25:22, a czwartego seta jeszcze pewniej – 25:14.

Kolejny ligowy mecz Pałacu już za tydzień. Bydgoszczanki w piątek (21 stycznia) podejmą we własnej hali ŁKS Commercecon Łódź, początek spotkania w Immobile Łuczniczce o 17:30.

SIATKÓWKA – TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 15 KOLEJKA – 14.01.2022 R.

DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (18:25, 25:18, 25:22, 25:14)

DEVELOPRES BELLA DOLINA: Wenerska 1, Bajema 19, Stencel 11, Honorio Marques 11, Blagojević 12, Witowska 5 oraz Przybyła (libero), Krajewska, Rapacz 5, Jurczyk.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Bałdyga 1, Cassemiro 11, Różyńska 4, Szczepańska-Pogoda 12, Szperlak 17, Majkowska 3 oraz Saad (libero), Mazurek 1, Kobus, Hage 6.

Sędziowali: Krzysztof Wojtunik, Mariusz Fiutek.
Komisarz Tauron Ligi: Bogusław Kawiak.
Widzów: 1.466.
MVP meczu: Katarzyna Wenerska (Developres Bella Dolina Rzeszów).