Grała III liga. Drużyny z regionu wygrały swoje mecze

Dodano: 23.04.2022 | 21:19

Na zdjęciu: Olimpia Grudziądz wygrała na własnym boisku z GKS-em Przodkowo i jest liderem tabeli w grupie drugiej III ligi.

To była udana sobota (23 kwietnia) dla piłkarskich drużyn z naszego regionu rywalizujących o punkty w III lidze. Swoje mecze wygrały zarówno Olimpia Grudziądz, jak i Unia Janikowo.

Grudziądzki zespół pokonał na własnym boisku GKS Przodkowo 3:2, ale to goście prowadzili 2:0. W pierwszej połowie, trafienia dla gości zanotowali Kacper Tomczak i Ylias Cheffou. Gospodarze odpowiedzieli po przerwie, a bohaterem Olimpii został Jakub Bojas, który w ostatnim kwadransie strzelił dwa gole, które zaważyły o wygranej drużyny Marcina Płuski, a wcześniej na listę strzelców wpisał się także Hubert Antkowiak.

Olimpia dzięki wygranej umocniła się na prowadzeniu w trzecioligowej tabeli i ma trzy punkty przewagi nad drugą Kotwicą. Kołobrzeżanie przegrali dzisiaj u siebie z inną drużyną z regionu, Unią Janikowo. Padły cztery gole i wszystkie w drugiej połowie. Gospodarze prowadzili od 68 minuty i trafieniu Pawła Łysiaka, ale w ostatnim kwadransie janikowianie zadali trzy ciosy. Trafili Aleksander Kowalski i dwukrotnie Gracjan Goździk i to Unia po końcowym gwizdku mogła cieszyć się z kompletu punktów. Janikowski zespół w tabeli ligowej plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem 42 punktów i traci tylko punkt do będących na trzecim miejscu rezerw Pogoni Szczecin, które dzisiaj 3:2 pokonały w Kleczewie Sokoła.

Po wycofaniu się Elany Toruń, w tej serii gier pauzował Zawisza Bydgoszcz, który plasuje się w tabeli na dziesiątym miejscu. Kolejne emocje na boiskach III ligi już w najbliższą środę (27 kwietnia). Unia podejmie u siebie Stolem Gniewino, Zawisza zagra na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce (oba mecze o 17:00), zaś Olimpię czeka wyjazdowy mecz z Pogonią II Szczecin (18:00).

PIŁKA NOŻNA – III LIGA, GRUPA II – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – WYNIKI 25 KOLEJKI

Olimpia Grudziądz – GKS Przodkowo 3:2
Kotwica Kołobrzeg – Unia Janikowo 1:3
Sokół Kleczew – Pogoń II Szczecin 2:3
Jarota Jarocin – Błękitni Stargard 2:0
Bałtyk Gdynia – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1
Stolem Gniewino – KP Starogard Gdański 1:0
Świt Skolwin/Szczecin – Polonia Środa Wielkopolska 2:0
Kluczevia Stargard – Bałtyk Koszalin 0:2