Zawisza wygrał z Bałtykiem. Kamil Żylski nie zwalnia strzeleckiego tempa [ZDJĘCIA]

Dodano: 30.04.2022 | 23:09

Na zdjęciu: Kamil Żylski strzelił oba gole dla Zawiszy w meczu z Bałtykiem Koszalin.

Kolejna cenna wygrana w III lidze bydgoskiego Zawiszy, „Niebiesko-czarni” pokonali w sobotę (30 kwietnia) na własnym boisku Bałtyk Koszalin 2:1.

Początek meczu nie był udany w wykonaniu gospodarzy. Więcej z gry mieli przyjezdni i to oni już w siódmej minucie objęli prowadzenie, gdy fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Jakub Bach. Bałtyk na tym nie poprzestał i mógł strzelić drugiego gola, dobrych okazji nie wykorzystali jednak Pawłowski i Kąkol. Potem przebudzili się bydgoszczanie. Najpierw niecelnie z dystansu uderzył Koziara, ale jeszcze przed przerwą błysnął Kamil Żylski. Napastnik „niebiesko-czarnych” najpierw wykorzystał podanie Wojciecha Mielcarka i przelobował bramkarza rywali, a tuż przed końcem pierwszej połowy trafił po raz drugi, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Koziarze.

Na początku drugiej połowy, Zawisza mógł podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Maciejewskiego obronił Antkowiak. Potem dobrą okazję mieli przyjezdni, ale po strzale Kąkola, piłka trafiła w słupek bramki Dumieńskiego. W ostatnim kwadransie, czerwoną kartką (w konsekwencji dwóch żółtych) ukarany został Mateusz Oczkowski, lecz gospodarzom udało się wybronić wygraną 2:1. Była to jedenasta wygrana Zawiszy w tym sezonie III ligi. „Niebiesko-czarni” w tabeli zajmują dziewiąte miejsce.

W następnej kolejce, Zawisza zagra na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska (sobota, 7 maja o 12:00).

PIŁKA NOŻNA – III LIGA, GRUPA II – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – 27 KOLEJKA – 30.04.2022 R.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – BAŁTYK KOSZALIN 2:1 (2:1)
Bramki: Kamil Żylski 39′, 45+1′ karny – Jakub Bach 7′

ZAWISZA: Dumieński – Wędzelewski, Paliwoda, Jastrzembski, Mat. Oczkowski – Sochań, Maciejewski – Koziara, Mielcarek (90+2′ Weremko), Okuniewicz (73′ Furst) – Żylski.

BAŁTYK: Antkowiak – Rak, Jasitczak, Czenko – Bach, Forczmański (64′ Waleński), Bedliński (73′ Szaflarski), Pawłowski (64′ Sobstyl-Jałoszyński) – Kąkol (82′ Król), Kruczkowski (64′ Gruchała-Węsierski), Cybula.

Sędziował: Sebastian Pakuszewski (Pomorski ZPN).
Żółte kartki: Okuniewicz, Koziara (Zawisza) – Forczmański, Czenko, Sobstyl-Jałoszyński (Bałtyk).
Czerwona kartka: Mat. Oczkowski (Zawisza/74′ – druga żółta kartka).