Grała piłkarska IV liga. Bydgoskie drużyny zdobyły cenne punkty [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.05.2022 | 19:55

Na zdjęciu: Radość piłkarzy Chemika Moderatora w pełni uzasadniona, bo bydgoski zespół wygrał na własnym boisku z Wdą Świecie.

Piłkarze Chemika Moderatora sięgnęli po komplet punktów w meczu z Wdą Świecie, natomiast Budowlany KS zremisował na własnym stadionie z Cuiavią Inowrocław. Za bydgoskimi drużynami kolejna seria gier o punkty do czwartoligowej tabeli.

W dwudziestej ósmej kolejce spotkań, Chemik Moderator pokonał na własnym boisku Wdę Świecie 2:1. Jeszcze przed przerwą, prowadzenie gospodarzom dał Patryk Perliński, a w ostatnim kwadransie bramkarza Wdy pokonał jeszcze Jakub Czesiński. Goście odpowiedzieli trafieniem Pawła Słabego. Gospodarze dowieźli jednak wygraną do końcowego gwizdka sędziego i w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce, ze stratą zaledwie punktu do drugiej Włocłavii.

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – 28 KOLEJKA – 21.05.2022 R.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – WDA ŚWIECIE 2:1 (1:0)
Bramki: Patryk Perliński 39′, Jakub Czesiński 73′ – Paweł Słaby 75′

CHEMIK MODERATOR: Klon – Włosiński, Kochmański, Adamenko, Kacprzak – Kot (74′ Sobczyk), Maziarz, Rysiewski, Serafin (59′ Chęś), Lipkowski (74′ Goździkowski) – Perliński (59′ Czesiński).

WDA: Szabłowski – Widz, Słaby, Góra, Safian – Ratkowski (65′ Małachowski), Wenerski, Damian Rybacki (71′ Łubkowski), Majka – Graczyk, Maliszewski.

Sędziował: Łukasz Boinski (Nakło nad Notecią).
Żółte kartki: Lipkowski, Rysiewski (Chemik Moderator) – Majka (Wda).

Na własnym boisku zagrał także drugi bydgoski zespół. Budowlany KS, który walczy o pozostanie w szeregach czwartoligowców zmierzył się z Cuiavią Inowrocław. Dla drużyny trenera Rafała Krygiera mecz rozpoczął się znakomicie, bo już w trzeciej minucie BKS objął prowadzenie. Po akcji Adama Łotoszyńskiego, niefortunną interwencją popisał się Patryk Kozłowski i pokonał własnego bramkarza. Rywale odpowiedzieli kilka minut po przerwie, gdy piłkę do siatki bydgoskiej drużyny skierował Wiktor Majchrzak.

BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – CUIAVIA INOWROCŁAW 1:1 (1:0)
Bramki: Patryk Kozłowski 3′ samobójcza – Wiktor Majchrzak 55′

BUDOWLANY KS: Pawelski – Podgórski, Włodarczyk, Rogóż (59′ Basistyi), Choromański – K. Szalla, Andrzejewski, Januszewski – Nowak (72′ Jakielaszek), Łotoszyński, R. Kostkowski.

CUIAVIA: Fastov – Carlos Eduardo, Maciejewski, Estigarribia, Majtczak – Majchrzak, Burzyński, Kozłowski (46′ Błaszczyk) – Brzóstowski, Nowakowski, Woźniak.

Sędziował: Andrzej Sobieszczyk (Aleksandrów Kujawski).
Żółte kartki: Podgórski, Andrzejewski, Szalla, Jakielaszek (Budowlany KS) – Woźniak, Estigarribia, Burzyński (Cuiavia).