Remis w ostatnim meczu sezonu. Zawisza podzielił się punktami z Unią Janikowo

Dodano: 18.06.2022 | 21:03

Na zdjęciu: Piłkarze bydgoskiego Zawiszy zremisowali w Janikowie z Unią 1:1.

Remisem zakończył się ostatni w sezonie 2021/2022 III ligi mecz bydgoskiego Zawiszy. W sobotnim (18 czerwca) pojedynku 34 kolejki, „niebiesko-czarni” zremisowali w Janikowie z Unią 1:1 (1:1).

Już wcześniej było wiadome, że na koniec sezonu III ligi Unia zajmie w tabeli trzecie, a Zawisza – ósme miejsce. Obie drużyny w minioną środę rywalizowały w finale Pucharu Polski KPZPN. W Janikowie górą był Zawisza, który wygrał 4:2.

W sobotnim meczu, trener Piotr Kołc nieco pozmieniał w składzie. Między słupkami stanął Jarosław Tkaczyk, poza meczową kadrą znalazł się Kamil Żylski, a w wyjściowej jedenastce pojedynek rozpoczęli m.in. Alan Serwach, Medard Dahms i Alan Serwach.

Oba gole padły w pierwszej połowie. Już w 4 minucie, „niebiesko-czarni” objęli prowadzenie po trafieniu Oskara Fursta, po pół godzinie gry do remisu doprowadził Aleksander Kowalski. Unia w końcówce mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale Tkaczyk obronił rzut karny.

PIŁKA NOŻNA – III LIGA, GRUPA II – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – 34 KOLEJKA – 18.06.2022 R.

UNIA JANIKOWO – ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1 (1:1)
Bramki: Aleksander Kowalski 29′ – Oskar Furst 5′

Wyjściowe składy

UNIA: Pawłowski – Wachowiak, A. Kowalski, Losik, Hulisz – Krysztopowicz, Goździk, Roszak – Kujawski, Ginter, Ciechanowski.

ZAWISZA: Tkaczyk – Serwach, Jastrzembski, Paliwoda, Mat. Oczkowski – Żyliński, Mielcarek, Chachuła, Dahms, Nowak – Furst.

Sędziował: Konrad Gawroński (Łódź).